REGULAMIN SKLEPU FIRMY 

SKILLSET ACADEMY MILENA JACHOWSKA

POSTANOWIENIA WSTĘPNE

 

  • 1. 

Ogólne postanowienia 

  1. Niniejszy dokument określa zasady korzystania ze Sklepu przez Użytkowników, w tym obowiązki i uprawnienia obu Stron, zakres odpowiedzialności, oraz inne kluczowe postanowienia dotyczące świadczenia Usług Elektronicznych i dostarczania Treści Cyfrowych za pośrednictwem Sklepu. 
  2. Operator informuje, że w ramach swojej działalności w Sklepie dostarcza wyłącznie Usługi Elektroniczne oraz Treści Cyfrowe, a także zarządza funkcjonowaniem Sklepu. Operator nie świadczy innych usług we własnym imieniu i nie pełni roli pośrednika przy zawieraniu innych umów.
  • 2. 

Definicje

W niniejszym regulaminie, używane pojęcia są definiowane w następujący sposób:

  1. Aktualizacja – Oznacza każdą aktualizację, którą Operator zobowiązał się dostarczyć, aby zapewnić zgodność Produktu Cyfrowego z warunkami Umowy.
  2. Awaria – Oznacza pełne zatrzymanie działania Sklepy, jej zawieszenie, uniemożliwiające korzystanie, lub inną przeszkodę, która całkowicie blokuje możliwość prawidłowego użytkowania Sklepu.
  3. Blog – Oznacza sekcję Sklepu, w której Operator publikuje wpisy autorstwa współpracujących z nim twórców, oznaczonych ich imieniem.
  4. Blokada konta Użytkownika – Oznacza działania podejmowane przez Operatora, które uniemożliwiają Użytkownikowi korzystanie ze Sklepu w sytuacjach opisanych w Regulaminie.
  5. Błąd – Oznacza nieprawidłowe działanie Sklepu, które nie uniemożliwia całkowicie korzystania z niej, ale znacząco utrudnia jej użytkowanie i obniża komfort użytkowania.
  6. Cena – Oznacza kwotę wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Użytkownik musi zapłacić Operatorowi za korzystanie z płatnego Produktu Cyfrowego lub płatnej Usługi.
  7. Dni robocze – Oznaczają dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
  8. Dostęp – Oznacza prawo do czasowego użytkowania zakupionych przez Użytkownika Produktów Cyfrowych.
  9. Edycja – Oznacza określoną wersję Kursu, realizowaną w wyznaczonym czasie, przez ustalony przez Operatora okres (np. pojedyncza Edycja Kursu może trwać 3 miesiące). Wszystkie Edycje są numerowane numerami porządkowymi.
  10. E-zapłata – Oznacza dokonanie płatności za Produkt Cyfrowy lub Usługę Cyfrową przy użyciu elektronicznych form odwzorowujących wartość, w szczególności takich jak bony elektroniczne, e-kupony, wirtualne waluty itp.
  11. Funkcjonalność – Oznacza zdolność Sklepu do wykonywania określonych zadań.
  12. Godziny robocze – Oznaczają czas od godz. 10:00 do godz. 16:00 w dni robocze.
  13. Hasło – Oznacza ciąg znaków, który służy do zabezpieczenia dostępu do Sklepu.
  14. Klient Biznesowy – Oznacza osobę fizyczną, prawną lub jednostkę organizacyjną posiadającą zdolność prawną, która zawiera Umowę z Operatorem w celu umożliwienia korzystania ze Sklepu osobom przez nią wskazanym (np. pracownikom lub współpracownikom).
  15. Konsument – Oznacza osobę fizyczną, która zawiera Umowę z Operatorem niezwiązaną bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
  16. Konto Użytkownika – Oznacza konto utworzone przez Operatora dla Użytkownika, umożliwiające korzystanie ze Sklepu.
  17. Kurs – Oznacza zestaw Treści Cyfrowych, zorganizowanych pod wspólną nazwą, mających na celu edukowanie Użytkowników i rozwijanie ich kompetencjii.
  18. Login – Oznacza indywidualne i unikalne oznaczenie Użytkownika, używane do jego identyfikacji podczas korzystania ze Sklepu. Standardowo w przypadku systemów teleinformatycznych jest to adres e-mail podany przez Użytkownika.
  19. Operator – Oznacza działalność gospodarczą Skillset Academy Milena Jachowska, z siedzibą w Brusiny 2,14-240 Susz, posługującą się numerem NIP: 7441759255.
  20. Opłaty – Oznaczają wszelkie płatności należne Operatorowi za umożliwienie Użytkownikom korzystania ze Sklepu, w tym za zakup Produktu Cyfrowego lub świadczenie Usług.
  21. Partner – Oznacza przedsiębiorcę, który współpracuje z Operatorem i może świadczyć własne usługi lub dostarczać towary Użytkownikom, oferować usługi Operatora w swojej działalności lub korzystać z usług Operatora, np. reklamowych lub promocyjnych.
  22. Sklep – Oznacza system teleinformatyczny „Menagerka Swojego Życia”, należący do Operatora, dostępny pod adresem https://menagerkaswojegozycia.pl oraz inne powiązane z główną marką strony internetowe (zwane „landing page”, z których Operator może korzystać w celu sprzedaży określonego Produktu Cyfrowego).
  23. Prawa własności intelektualnej – Oznaczają prawa własności intelektualnej (prawa własności przemysłowej, prawa do baz danych, prawa autorskie), które przysługują Operatorowi w ramach Sklepu.
  24. Produkt Cyfrowy – Oznacza zestaw Treści Cyfrowych, posiadający określoną nazwę, dostępny w Sklepie, w szczególności Kurs lub Kurs rozszerzony o Usługi Dodatkowe.
  25. Przedsiębiorca na prawach konsumenta (PNPK) – Oznacza przedsiębiorcę, który prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i zawiera Umowę z Operatorem związaną bezpośrednio z tą działalnością, ale nie mającą charakteru zawodowego.
  26. Przedsprzedaż – Oznacza okres, w którym Operator umożliwia wcześniejszy zakup odpłatnych Produktów Cyfrowych przed ich oficjalnym wprowadzeniem na rynek. Nabycie w przedsprzedaży może wiązać się z przyznaniem specjalnych korzyści dla Użytkowników.
  27. Regulamin – Oznacza niniejszy dokument, który reguluje zasady korzystania ze Sklepu.
  28. Strony – Oznaczają Operatora lub Użytkownika.
  29. Treści Cyfrowe – Oznaczają wszelkie treści cyfrowe umieszczane przez Operatora w Sklepie, zwłaszcza takie jak ebooki, webinary, nagrania audio i wideo, materiały wizualne, pliki do druku oraz inne treści cyfrowe, jakie mogą zostać zamieszczone w ramach Sklepu.
  30. Treści Użytkownika – należy przez to rozumieć wszelkie dane wytwarzane lub dostarczane przez Użytkownika w ramach korzystania ze Sklepu, w szczególności na potrzeby komentowania Bloga lub innej interakcji z Operatorem za pośrednictwem Sklepu.
  31. Usługi – Oznaczają Usługi Cyfrowe, Usługi Elektroniczne lub Usługi Dodatkowe świadczone przez Operatora.
  32. Usługi Cyfrowe – Oznaczają usługi umożliwiające Użytkownikowi tworzenie, przetwarzanie, przechowywanie lub dostęp do danych w formie cyfrowej; wspólne użytkowanie danych cyfrowych przez różnych Użytkowników; oraz inne formy interakcji przy użyciu danych cyfrowych.
  33. Usługi Dodatkowe – Oznaczają wszelkie usługi, zarówno płatne, jak i bezpłatne, świadczone przez Operatora, takie jak warsztaty czy konsultacje online, mające charakter indywidualny lub grupowy.
  34. Usługi Elektroniczne – Oznaczają usługi świadczone drogą elektroniczną przez Operatora, zgodnie z art. 2 pk.4 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t. j. Dz. U. 2020 po. 344, z późn. zm.), które są świadczone przez Operatora dla Użytkownika za pośrednictwem Sklepu.
  35. Umowa – Oznacza umowę na dostarczanie Produktu Cyfrowego lub świadczenie Usług przez Operatora na rzecz Użytkownika.
  36. Uprawnienia Specjalne – Oznaczają korzyści oferowane przez Operatora Użytkownikom w ramach korzystania ze Sklepu.
  37. Użytkownik – Oznacza osobę fizyczną korzystającą ze Sklepu we własnym imieniu lub z upoważnienia otrzymanego od Klienta Biznesowego. Jeśli Umowę zawiera Klient Biznesowy, Regulamin odnosi się zarówno do Klienta Biznesowego, jak i osoby korzystającej ze Sklepu z jego upoważnienia.
  38. Usterka – Oznacza każde nieprawidłowe działanie Sklepu, które nie jest ani awarią, ani błędem.
  39. Wsparcie techniczne – Oznacza pomoc w zakresie korzystania ze Sklepu udzielaną Użytkownikom przez Operatora, obejmującą zdalne wsparcie (np. przez e-mail) oraz porady techniczne i informatyczne.
  40. Zdarzenie – Oznacza awarię lub błąd występujący w Sklepie.
  41. Zewnętrzny dostawca – Oznacza osobę trzecią, która nie jest Operatorem, a dostarcza towary lub usługi niezbędne do realizacji Umowy, w szczególności oprogramowanie używane w Sklepie oraz usługi konieczne do jego funkcjonowania.

PRZEDMIOT I ZAWARCIE UMOWY

§ 3. 

Przedmiot Umowy

  1. W ramach zawartej Umowy, Operator zobowiązuje się do dostarczania Użytkownikowi Produktów Cyfrowych przez okres określony w ramach uzyskanego Dostępu lub świadczenia uzgodnionych Usług na rzecz Użytkownika, a Użytkownik zobowiązuje się korzystać z tych Produktów lub Usług zgodnie z ich przeznaczeniem i na warunkach określonych w Regulaminie, oraz do opłacania należności za Produkty i Usługi płatne.
  2. Informacje dotyczące płatności lub nieodpłatności poszczególnych Produktów Cyfrowych lub Usług są dostępne bezpośrednio w Sklepie lub przekazywane Użytkownikom innymi środkami komunikacji, które umożliwiają zapoznanie się z wysokością opłat, np. przez wiadomości e-mail z propozycją opłat, zwłaszcza w przypadku Usług Dodatkowych.
  3. Dostęp do strony głównej Sklepu, w tym czytanie wpisów na Blogu, jest zawsze bezpłatny. Natomiast możliwość korzystania z Produktów Cyfrowych lub Usług może być uzależniona od rodzaju tych Produktów lub Usług. Operator może, na potrzeby promocji, udostępniać niektóre Produkty Cyfrowe bez opłat w zamian za podanie danych osobowych (np. poprzez zapisanie się do newslettera), z tym że decyzja o tym leży wyłącznie w gestii Operatora.
  4. W zależności od rodzaju wybranych Produktów Cyfrowych lub Usług, między Operatorem a Użytkownikiem dochodzi do zawarcia jednej z poniższych umów:
  • W przypadku Treści Cyfrowych, umowa o dostarczenie treści cyfrowych;
  • W przypadku Usług Cyfrowych, umowa o świadczenie usług cyfrowych;
  • W przypadku Usług Elektronicznych, umowa o świadczenie usług elektronicznych;
  • W przypadku Usług Dodatkowych, umowa o świadczenie usług.
  1. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, Operator wskazuje, że:
  • Umowy dotyczące Treści Cyfrowych lub Usług Cyfrowych są umowami o dostarczanie treści cyfrowych lub usług cyfrowych i podlegają przepisom rozdziału 5b ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta;
  • Umowy, które nie dotyczą Treści Cyfrowych ani Usług Cyfrowych, nie podlegają przepisom rozdziału 5b wyżej wymienionej ustawy.

§ 4. 

Czynności przed zawarciem Umowy

  1. Przed podpisaniem Umowy, Użytkownik zobowiązany jest zaznajomić się z informacjami przedstawionymi przez Operatora dotyczącymi zasad dostarczania Produktów Cyfrowych, świadczenia Usług, treści Regulaminu oraz wszelkimi innymi warunkami. Operator ma prawo przyjąć, że Użytkownik spełnił te wymagania w momencie zawierania Umowy.
  2. Każdy Użytkownik ma możliwość bezpłatnego zapoznania się z treścią Regulaminu przed zawarciem Umowy. Treść Regulaminu jest dostępna w formie umożliwiającej jej pobranie, odtworzenie i przechowywanie przez system teleinformatyczny używany przez Użytkownika lub innymi środkami.
  3. Użytkownik jest zobowiązany przestrzegać postanowień Regulaminu, jeżeli został on udostępniony zgodnie z opisem w ust. 2.
  4. Informacje dotyczące Produktów Cyfrowych lub Usług, umieszczone na stronach internetowych Operatora lub rozpowszechniane przez inne kanały komunikacyjne (np. media społecznościowe), nie są ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ale mogą być ewentualnie traktowane jako zaproszenie do zawarcia Umowy.
  5. Aby zawrzeć Umowę za pośrednictwem Sklepu, Użytkownik musi zaakceptować Regulamin, co może nastąpić poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia, np. zaznaczenie odpowiedniego pola (check-box) podczas procesu rejestracji lub w sposób dorozumiany, przez rozpoczęcie korzystania z darmowych Usług lub Produktów Cyfrowych dostępnych w Sklepie.

§ 5. 

Nabycie Produktu Cyfrowego

  1. Proces nabycia Produktu Cyfrowego jest uzależniony od tego, czy dany Produkt Cyfrowy jest oferowany za opłatą czy też jest dostępny nieodpłatnie.
  2. Dostęp do nieodpłatnych Produktów Cyfrowych uzyskuje się poprzez wykonanie wymaganych czynności, takich jak np. podanie adresu e-mail do rejestracji w bazie newslettera. Jeśli Produkt Cyfrowy jest oferowany bez konieczności uiszczenia opłaty, ale wymaga podania danych osobowych, Użytkownik może wybrać, czy chce podać swoje dane, czy woli uiścić opłatę. W przypadku wyboru zapłaty zamiast podania danych osobowych, Użytkownik powinien skontaktować się z Operatorem za pomocą wskazanego adresu e-mail i dokonać odpowiedniej płatności.
  3. Produkty Cyfrowe dostępne za opłatą są oferowane w ramach określonych Edycji. Operator publikuje informacje o planowanych Edycjach w Sklepie oraz może przesyłać te informacje drogą elektroniczną, np. w newsletterze. 
  4. Przed rozpoczęciem danej Edycji, Użytkownik może zapisać się na listę zainteresowanych Produktami Cyfrowymi. W tym celu należy kliknąć odpowiedni baner, wprowadzić swój adres e-mail i potwierdzić zapis poprzez dedykowany link. Osoby zapisane na listę zainteresowanych mogą otrzymywać od Operatora powiadomienia o nadchodzących Edycjach oraz możliwościach nabycia odpłatnych Produktów Cyfrowych.
  5. Aby zakupić odpłatny Produkt Cyfrowy, Użytkownik musi przejść na stronę Produktu Cyfrowego, który go interesuje, wybrać ten Produkt Cyfrowy i dodać go do koszyka. Następnie, po kliknięciu ikony koszyka, przycisku „Dołącz do Kursu” lub podobnego, Użytkownik zostanie przekierowany na stronę zamówienia. Tam Użytkownik powinien wypełnić wymagane dane i dokonać płatności za wybrany Produkt Cyfrowy, zgodnie z jego ceną. Zakup Produktu Cyfrowego wymaga również akceptacji Regulaminu Sklepu, co jest realizowane poprzez zaznaczenie odpowiedniego check-boxa.
  6. Umowa dotycząca odpłatnego Produktu Cyfrowego zostaje zawarta z chwilą kliknięcia przez Użytkownika przycisku „Zamawiam i płacę” lub przycisku o podobnej treści.
  7. Dostęp do odpłatnego Produktu Cyfrowego jest udzielany po zaksięgowaniu płatności na koncie Operatora. Użytkownik jest zobowiązany dokonać zapłaty w ustalonej kwocie na rachunek bankowy Operatora najpóźniej w ciągu 7 dni (słownie: siedmiu dni) od dnia zawarcia Umowy. Brak płatności w tym terminie powoduje rozwiązanie Umowy z ostatnim dniem przewidzianym na zapłatę, traktowane jako rezygnacja z Umowy przez Użytkownika.
  8. Każdy produkt Cyfrowy uważa się za dostarczony w chwili, gdy Użytkownik lub wybrane przez niego urządzenie uzyska dostęp do Produktu Cyfrowego lub środka, który umożliwia jego pobranie lub uzyskanie Dostępu do niego, z zastrzeżeniem pkt.9
  9. W przypadku Kursów lub innych oznaczonych Produktów Cyfrowych, Operator może dostarczać Treści Cyfrowe etapami, w określonych odstępach czasu, zgodnie z harmonogramem podanym przez Operatora (np. co piątek o godzinie 17:00 lub w wybrany dzień miesiąca).
  10. Dostęp do zakupionych Produktów Cyfrowych może być udzielony na czas oznaczony lub nieoznaczony. Informacja o okresie Dostępu jest podana na stronie danego Produktu Cyfrowego i przekazywana Użytkownikowi przed zawarciem Umowy.
  11. Operator dostarcza Produkty Cyfrowe w wersji obowiązującej w dniu ich dostarczenia i nie zapewnia aktualizacji po dostarczeniu, chyba że w opisie Produktu Cyfrowego wyraźnie zaznaczono, że obejmują one także przyszłe aktualizacje.
  12. Jeśli Użytkownik naruszy Regulamin, Operator może zastosować blokady, zawieszenia lub inne mechanizmy uniemożliwiające korzystanie ze Sklepu lub Usług. Czas stosowania tych sankcji nie przedłuża okresu Dostępu przyznanego Użytkownikowi.

§ 6. 

Zawarcie Umowy w ramach Przedsprzedaży

  1. Użytkownik może nabyć odpłatne Produkty Cyfrowe przed ich oficjalną premierą w ramach Przedsprzedaży. Proces nabycia w Przedsprzedaży przebiega na zasadach opisanych w § 5, z uwzględnieniem specyfikacji zawartych w niniejszym paragrafie.
  2. Nabywając Produkt Cyfrowy w Przedsprzedaży, Użytkownik zyskuje prawo do Produktu Cyfrowego przed datą jego oficjalnej premiery. Jednakże nabycie tego prawa nie jest równoznaczne z natychmiastowym uzyskaniem Dostępu do zawartości Produktu Cyfrowego. Dostęp do zawartości Produktu Cyfrowego nabywanego w Przedsprzedaży jest udzielany w terminie określonym przez Operatora. Przykładowo, Operator może wskazać, że Dostęp zostanie zapewniony w określonym dniu (np. „Dostęp zostanie zapewniony w dniu XX r.”) lub w określonym czasie po rozpoczęciu Przedsprzedaży (np. „Dostęp zostanie zapewniony w terminie XX dni po rozpoczęciu Przedsprzedaży”). Informacja o dokładnym terminie, kiedy Użytkownik uzyska Dostęp do Produktu Cyfrowego, jest przekazywana przez Operatora w momencie rozpoczęcia Przedsprzedaży.
  3. Umowa w ramach Przedsprzedaży zostaje zawarta z chwilą wysłania przez Użytkownika formularza zamówienia i zatwierdzenia go przyciskiem „Zamawiam i płacę” lub przyciskiem o podobnej treści. Mimo że Produkt Cyfrowy będzie dostarczony w późniejszym terminie, Użytkownik jest zobowiązany do dokonania płatności za Produkt Cyfrowy od razu po zawarciu Umowy.
  4. Operator może oferować Użytkownikom Uprawnienia Specjalne w ramach Przedsprzedaży, które mogą obejmować np. możliwość nabycia Produktu Cyfrowego po niższej cenie niż cena obowiązująca po jego oficjalnej premierze.
  • 7. 

Zawarcie Umowy na Świadczenie Usług Dodatkowych 

  1. Operator oferuje również Usługi Dodatkowe, które są świadczone w sposób ciągły i nie ograniczają się jedynie do udostępniania Treści Cyfrowych w Sklepie. 
  2. Użytkownik ma możliwość zawarcia Umowy na Usługi Dodatkowe poprzez indywidualne ustalenia z Operatorem poza Sklepem. W takim przypadku, Umowa zostaje zawarta po zaakceptowaniu przez Użytkownika zakresu Usług Dodatkowych, ceny, terminu ich realizacji oraz innych kluczowych elementów Umowy. Zawarcie Umowy następuje w momencie przesłania przez Użytkownika potwierdzenia e-mailowego, że zgadza się na warunki Umowy. 
  3. Warunkiem rozpoczęcia świadczenia Usług Dodatkowych przez Operatora jest uiszczenie ustalonej opłaty na konto bankowe Operatora, najpóźniej w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia zawarcia Umowy. W przypadku, gdy Użytkownik nie dokona płatności w tym terminie, uznaje się, że zrezygnował z Umowy z przyczyn leżących po jego stronie, co skutkuje rozwiązaniem Umowy z upływem ostatniego dnia przewidzianego na dokonanie płatności.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE SKLEPU

  • 8. 

Charakter, przeznaczenie i rozwój Sklepu

  1. Sklep został zaprojektowany przede wszystkim w celu dostarczania Użytkownikom Treści Cyfrowych oraz Usług Cyfrowych, które przyczyniają się do rozwoju ich kompetencji, na przykład w tworzeniu projektów graficznych i rozwoju umiejętności dotyczących posługiwania się narzędziami z zakresu sztucznej inteligencji.
  2. Sklep umożliwia Użytkownikom m.in.: 

– zawieranie Umów; 

– zapoznanie się z ofertami Produktów Cyfrowych lub Usług; 

– posiadanie konta Użytkownika, umożliwiającego korzystanie z określonych funkcjonalności Sklepu; 

– subskrypcję newslettera; 

– otrzymywanie automatycznych przypomnień i powiadomień. 

  1. Sklep nie może być wykorzystywany w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. 
  2. Operator udostępnia Sklep w modelu „as is”, co Użytkownik akceptuje. Operator nie gwarantuje, że Sklep w pełni zaspokoi wszystkie potrzeby Użytkowników ani że umożliwi realizację wszystkich celów wskazanych w ust. 1, zgodnie z oczekiwaniami Użytkownika. Obowiązkiem Operatora jest wyłącznie dostarczenie Treści Cyfrowych i świadczenie Usług zgodnie z Regulaminem. 
  3. Jako że Sklep jest systemem teleinformatycznym zarządzanym przez Operatora, może on prowadzić prace techniczne i informatyczne mające na celu jej rozwój oraz dostarczanie Produktów Cyfrowych i świadczenie Usług na jak najwyższym poziomie. 
  4. W ramach rozwoju Sklepu Operator może w szczególności: 

– dodawać nowe funkcjonalności oraz zmieniać lub usuwać istniejące funkcjonalności Sklepu; 

– dostosowywać Sklep do innych typów urządzeń, np. przenośnych; 

– udostępniać aplikacje związane ze Sklepem. 

  1. Jeżeli działania Operatora, o których mowa w ust. 6, nie wpływają znacząco na prawa i obowiązki Użytkowników, nie wymagają one zmiany Regulaminu. 
  2. W przypadku, gdy Operator zdecyduje się na udostępnienie Użytkownikom aplikacji mobilnej, zasady korzystania z niej zostaną określone w odrębnym regulaminie aplikacji mobilnej.
  • 9. 

Wymagania techniczne dotyczące Sklepu 

  1. Przed zawarciem Umowy, Użytkownik jest zobowiązany upewnić się, czy spełnia minimalne wymagania techniczne niezbędne do korzystania ze Sklepu, o których mowa w ust. 2. 
  2. Do korzystania ze Sklepu za pośrednictwem przeglądarki internetowej wymagane jest co najmniej: 

– posiadanie przeglądarki internetowej takiej jak: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera lub Microsoft Edge, z włączoną obsługą JavaScript, CSS, HTML5 oraz cookies; 

– stały dostęp do Internetu; 

– posiadanie aktywnej skrzynki e-mail. 

  1. Aby korzystać ze Sklepu za pomocą urządzenia mobilnego, wymagane jest co najmniej: 

– posiadanie urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym iOS lub Android; 

– stały dostęp do Internetu; 

– posiadanie aktywnej skrzynki e-mail. 

  1. Do korzystania z Treści Cyfrowych, w zależności od ich rodzaju, może być dodatkowo konieczne posiadanie standardowego, powszechnie dostępnego oprogramowania umożliwiającego przeglądanie lub odtwarzanie określonych typów plików, takich jak DOC, PDF, MP4, MP3, MOV, AVI itp. 
  2. Jeżeli w celu korzystania ze Sklepu, jego poszczególnych funkcji lub Produktów Cyfrowych, konieczne będzie spełnienie dodatkowych wymagań technicznych przez Użytkownika, innych niż wskazane w ust. 2-4, Operator poinformuje o tym Użytkownika przed rozpoczęciem korzystania ze Sklepu, poprzez zamieszczenie odpowiedniej informacji w ramach Sklepu.

ZASADY OGÓLNE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA ZE SKLEPU

  • 10. 

Podstawowe zasady korzystania ze Sklepu

  1. Każdy Użytkownik jest odpowiedzialny za zabezpieczenie swoich danych do logowania, w tym loginu i hasła, przed dostępem osób nieuprawnionych. Przekazywanie tych danych osobom trzecim, zwłaszcza w celu umożliwienia im dostępu do Treści Cyfrowych bez konieczności płacenia Operatorowi, jest zabronione. 
  2. Udostępnianie loginu i hasła osobom nieuprawnionym jest surowo zabronione. Jeśli Operator stwierdzi, że dane logowania zostały udostępnione osobie nieuprawnionej, może to skutkować blokadą Usług, w tym zablokowaniem konta Użytkownika, aby chronić bezpieczeństwo Sklepu oraz świadczonych Usług. 
  3. W przypadku podejrzenia, że dane do logowania mogły zostać przejęte przez osobę nieuprawnioną, Użytkownik musi niezwłocznie powiadomić Operatora. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia, Operator może zablokować konto Użytkownika. Ponowny dostęp do Sklepu będzie możliwy po zmianie hasła przez Użytkownika i ewentualnym przeprowadzeniu dodatkowych czynności uwierzytelniających, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa określonymi przez Operatora. 
  4. Użytkownik, pod rygorem natychmiastowego rozwiązania Umowy z winy Użytkownika, nie może korzystać ze Sklepu ani Usług: 

– w sposób sprzeczny z ich przeznaczeniem, szczególnie jeśli utrudnia to lub zakłóca korzystanie z zasobów systemowych lub sprzętowych Operatora przez innych Użytkowników; 

– w sposób prowadzący do popełnienia czynu zabronionego lub naruszenia obowiązujących przepisów prawa, w szczególności poprzez popełnienie przestępstwa; 

– w celu przesyłania niezamówionych informacji handlowych, spamu lub treści o charakterze bezprawnym; 

– w sposób naruszający integralność systemu informatycznego Operatora.

  1. Użytkownik nie może podejmować działań mających na celu uzyskanie danych dostępowych innych Użytkowników, w tym ich loginów i haseł. 
  2. Użytkownik nie może próbować obejść zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem, szczególnie w celu uzyskania dostępu do Treści Cyfrowych bez płacenia Operatorowi.
  • 11. 

Bezpieczeństwo i zagrożenia 

  1. Operator świadczy Usługi z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa, aby uniemożliwić dostęp osobom nieuprawnionym do danych i informacji przetwarzanych w ramach świadczenia i korzystania z Usług. 
  2. Pomimo stosowania przez Operatora środków ochronnych, o których mowa w ust. 1, każdy Użytkownik powinien być świadomy potencjalnych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. 
  3. Do podstawowych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu należą m.in. złośliwe oprogramowanie, wirusy, robaki, trojany (konie trojańskie), keyloggery, dialery, programy szpiegujące, programy śledzące działania Użytkownika, spam, phishing, oraz włamania do systemu teleinformatycznego Użytkownika za pomocą narzędzi hakerskich. 
  4. Aby przeciwdziałać zagrożeniom wspomnianym w ust. 3, Użytkownik powinien stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak np. programy antywirusowe, zapory sieciowe, mechanizmy szyfrujące, regularna konserwacja używanych urządzeń oraz poszerzanie wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa.

KONTO UŻYTKOWNIKA I JEGO BLOKOWANIE LUB USUNIĘCIE

  • 12. 

Konto Użytkownika 

  1. W celu nabycia odpłatnych Produktów Cyfrowych, Użytkownik musi posiadać konto Użytkownika w ramach Sklepu. Bez zakładania konta, Użytkownik może nabywać jedynie Usługi Dodatkowe na podstawie Umowy zawartej poza Sklepem. 
  1. Operator tworzy konto Użytkownika po zakupie Produktu Cyfrowego przez Użytkownika, najpóźniej w ciągu 48 (czterdziestu ośmiu) godzin od zawarcia Umowy dotyczącej danego Produktu Cyfrowego (np. odpłatnego Kursu). Konto Użytkownika umożliwia pełne korzystanie z funkcjonalności dostępnych w Sklepie. 
  1. Podczas zakładania konta Użytkownik musi podać rzetelne, aktualne i prawdziwe dane osobowe. 
  1. Po pozytywnej weryfikacji danych, Operator zakłada konto Użytkownika i przesyła potwierdzenie na podany adres e-mail. 
  2. Korzystanie ze Sklepu za pomocą konta należącego do Użytkownika w ramach innych systemów teleinformatycznych (np. Facebook, Google) nie jest możliwe. 
  3. Sklep jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, co oznacza, że zakładanie konta Użytkownika przez osoby poniżej 18 roku życia jest zabronione. 
  4. W przypadku, gdy osoba niepełnoletnia założy konto, odpowiedzialność za wszelkie szkody ponoszą rodzice, opiekunowie prawni lub inni przedstawiciele ustawowi. 
  5. Operator ma prawo w każdej chwili zweryfikować, czy Użytkownik jest osobą pełnoletnią. Na wyraźne żądanie Operatora, Użytkownik musi przedstawić dowód ukończenia 18 lat. 
  6. Operator ma prawo odmówić utworzenia konta dla Użytkownika w sytuacji: – uzasadnionych wątpliwości po stronie Operatora co do tożsamości Użytkownika lub prawdziwości podanych przez niego danych; 

– stwierdzenia, że Użytkownik ma mniej niż 18 lat; 

– ponownej próby dokonania rejestracji przez tego samego Użytkownika po usunięciu jego konta przez Operatora z powodu naruszenia Regulaminu, jeśli usunięcie miało miejsce w ciągu 12 (dwunastu) miesięcy przed ponowną próbą rejestracji. 

  1. Po stworzeniu konta Użytkownika, Użytkownik uzyskuje dostęp do funkcjonalności Sklepu wymagających aktywnego konta, w szczególności odpłatnych Produktów Cyfrowych.
  • 13. 

Blokada konta Użytkownika lub usunięcie konta Użytkownika

W przypadku korzystania przez Użytkownika ze Sklepu w sposób niezgodny z Regulaminem, Operator ma prawo:

  • zablokować konto Użytkownika na czas określony lub nieokreślony;
  • trwale usunąć Użytkownikowi konto; zależnie od okoliczności danej sprawy. Blokada konta każdorazowo skutkuje zawieszeniem lub utratą dostępu do odpłatnych Produktów Cyfrowych dostępnych w Sklepie.
  1. Zablokowanie konta Użytkownika może nastąpić w następujących sytuacjach:
  • podejrzenie, że Użytkownik nie ukończył 18 lat i jednoczesny brak dostarczenia dowodu ukończenia 18 lat;
  • podszywanie się Użytkownika pod inną osobę;
  • naruszenie przez Użytkownika postanowień § 10;
  • naruszenie zasad korzystania ze Sklepu określonych w § 18;
  • korzystanie z funkcjonalności Sklepu, Treści Cyfrowych lub Usług niezgodnie z Regulaminem, w tym naruszanie praw własności intelektualnej Operatora lub osób trzecich poprzez udostępnianie Treści Cyfrowych osobom nieuprawnionym, np. poza Sklepem;
  • próba uzyskania dostępu do Treści Cyfrowych lub odpłatnych Usług w sposób podstępny lub bez zapłaty;
  • opóźnienie w zapłacie jakichkolwiek należności powyżej 14 dni.
  1. Operator może trwale usunąć konto Użytkownika, jeśli blokada konta trwa dłużej niż 30 dni, lub po wygaśnięciu lub rozwiązaniu Umowy, szczególnie po wygaśnięciu dostępu.
  2. Blokada konta Użytkownika lub jego trwałe usunięcie z powodu naruszeń Regulaminu może nastąpić po umożliwieniu Użytkownikowi złożenia wyjaśnień dotyczących zarzucanego naruszenia, z zastrzeżeniem ust. 5.
  3. Operator nie musi umożliwić Użytkownikowi złożenie wyjaśnień, jeśli Operator otrzyma urzędowe zawiadomienie lub otrzyma wiarygodną wiadomość o bezprawnym działaniu lub charakterze danych Użytkownika, jak również w sytuacji, gdy wstrzymanie blokady lub usunięcia konta Użytkownika może przynieść Operatorowi lub osobom trzecim szkodę albo grozić Operatorowi lub innym osobom poważnymi skutkami (przykładowo możliwością pociągnięcia Operatora do odpowiedzialności prawnej, w tym również karnej bądź kontynuacji naruszenia dóbr chronionych osób lub osoby trzeciej itp.).
  4. Podczas blokady konta Użytkownik nie może:
  1. uzyskiwać dostępu do Treści Cyfrowych, które są dostępne w Sklepie;
  2. korzystać z Usług, których użytkowanie wymaga aktywnego konta Użytkownika;
  3. rejestrować nowego konta poprzez dokonanie zakupu nowego Produktu Cyfrowego;
  4. stosować środków technicznych mających na celu obejście lub wyłączenie blokady konta;
  5. kontynuować prób wykonywania bezprawnych działań mimo blokady konta Użytkownika.
  1. Blokada konta może zostać cofnięta, wyłącznie jeśli Użytkownik złoży wyczerpujące i prawdziwe wyjaśnienia oraz zaprzestanie naruszeń Regulaminu, które były przyczyną blokady. W przypadku skutków naruszeń dokonanych przez Użytkownika, cofnięcie blokady wymaga również ich usunięcia przez Użytkownika.
  2. W przypadku otrzymania urzędowego zawiadomienia lub wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub działalności Użytkownika, Operator może natychmiast zablokować lub usunąć bezprawne dane oraz uniemożliwić dalsze bezprawne działania, w tym zablokować konto i usunąć treści zamieszczone przez Użytkownika. 
  3. W przypadku wystąpienia sytuacji wspomnianej w pkt.5c, Operator powiadomi Użytkownika o zamiarze usunięcia danych lub uniemożliwieniu dalszej działalności bezprawnej. Operator nie ponosi odpowiedzialności za usunięcie danych lub uniemożliwienie prowadzenia działalności bezprawnej, ani za wszelkie z tego wynikłe szkody.
  4. Użytkownik może w każdej chwili zażądać usunięcia konta, przesyłając odpowiednie żądanie do Operatora. Skasowanie konta Użytkownika nie skutkuje automatycznym usunięciem danych powiązanych z tym kontem ani historii jego aktywności w Sklepie.

PRZERWY W DZIAŁANIU SKLEPU I I PROCEDURA ZGŁOSZEŃ 

  • 14. 

Prace serwisowe i konserwacyjne 

  1. Operator gwarantuje dostęp do Sklepu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, niemal przez cały rok, z wyjątkiem sytuacji, gdy dostęp może być ograniczony z powodu:
  • awarii lub błędów;
  • prac konserwacyjnych oraz aktualizacji systemów IT, serwerów itp.;
  • wystąpienia zdarzeń siły wyższej;
  • działań osób trzecich, takich jak ingerencje w funkcjonowanie Sklepu;
  • innych okoliczności, które nie są zależne od Operatora.
  1. Operator zobowiązuje się powiadamiać Użytkowników z wyprzedzeniem wynoszącym co najmniej 3 (trzy) dni o planowanych istotnych pracach serwisowych i konserwacyjnych, które będą miały istotny charakter i wymagały dłuższego czasu. Operator dołoży wszelkich starań, aby te prace były przeprowadzane w godzinach nocnych, w weekendy oraz dni wolne od pracy.
  2. Operator nie ma kontroli i wpływu na prace serwisowe i konserwacyjne wykonywane przez zewnętrznych dostawców, a zwłaszcza dostawców oprogramowania.
  • 15. 

Wsparcie techniczne 

  1. Operator zapewnia Użytkownikowi pomoc techniczną w korzystaniu ze Sklepu w rozsądnym zakresie. 
  2. Pomoc techniczna nie obejmuje usług serwisowych, konserwacyjnych, naprawczych ani innych działań informatycznych, które muszą być przeprowadzane na sprzęcie Użytkownika, w jego miejscu zamieszkania lub na jego urządzeniach. 
  3. Pomoc techniczna jest dostępna w dni robocze, w godzinach pracy, i świadczona zdalnie. 
  4. Przed skorzystaniem z pomocy technicznej, Użytkownik powinien zapoznać się z informacjami w zakładce „Pomoc techniczna”, „FAQ” lub podobnej, jeśli takowa została udostępniona przez Operatora w Sklepie. 
  5. Aby uzyskać pomoc techniczną, Użytkownik musi przesłać opis problemu do Operatora przez e-mail na adres [email protected] lub poprzez odpowiednią funkcjonalność w Sklepie (jeśli taka funkcjonalność jest dostępna). 
  6. Operator niezwłocznie potwierdzi przyjęcie zgłoszenia, o którym mowa powyżej, poprzez wysłanie wiadomości e-mail.
  • 16. SLA 
  1. Operator zobowiązuje się do zapewnienia dostępności Sklepu na poziomie minimum 95% czasu w każdym roku kalendarzowym oraz 95% w każdym miesiącu kalendarzowym. 
  2. W przypadku niespełnienia wymogów określonych w ust. 1, Użytkownik ma prawo do rekompensaty w formie 5% rabatu na inny Produkt Cyfrowy w ofercie Operatora.
  • 17. 

Procedura zgłoszeń Użytkownika i ich rozpatrywania

  1. Zgłoszenia dotyczące awarii i błędów mogą być przesyłane drogą elektroniczną na adres [email protected] lub za pośrednictwem odpowiedniej funkcjonalności dostępnej w Sklepie (o ile taka funkcjonalność została udostępniona w Sklepie).
  2. Zgłoszenie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać szczegółowy opis wykrytej awarii lub błędu oraz, w razie potrzeby, załączniki w formie plików. Operator zastrzega sobie prawo do żądania dodatkowych wyjaśnień lub rekonstrukcji problemu w inny sposób uznany przez Operatora za odpowiedni. Użytkownik zobowiązany jest współpracować z Operatorem w celu rozwiązania zgłoszonego problemu zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i bez zbędnej zwłoki.
  3. Po otrzymaniu zgłoszenia, Operator przeprowadza szczegółową analizę w najbliższych dniach roboczych i godzinach pracy. Następnie Operator podejmuje decyzję o podjęciu odpowiednich działań, które mogą obejmować:
  • odmowę przyjęcia zgłoszenia jako bezzasadnego, bezprzedmiotowego lub niezgodnego z Regulaminem;
  • naprawę zgłoszonej awarii lub błędu, jeżeli takowe rzeczywiście się pojawiły;
  • zastosowanie wybranego przez Operatora obejścia, jeśli szybka naprawa nie jest możliwa do przeprowadzenia;
  • udzielenie pomocy technicznej, która zostanie przeprowadzona w sposób dogodny dla Użytkownika.
  1. W sytuacji zgłoszenia przez Użytkownika awarii lub błędu, po przeprowadzeniu analizy zgodnie z ust. 3 Operator przekazuje Użytkownikowi informacje o planowanych działaniach.
  2. Operator ma prawo ingerować w strukturę danych, ustawienia Usług, konta Użytkownika oraz jego uprawnienia, jeżeli jest to konieczne do naprawy awarii lub błędu.
  3. Po rozpatrzeniu zgłoszenia oraz ewentualnym rozwiązaniu problemu, Operator niezwłocznie powiadomi o tym Użytkownika.
  4. Zgłoszenia inne niż wymienione w ust. 1, takie jak te dotyczące płatności, faktur czy rozliczeń, muszą być przesyłane wyłącznie na adres [email protected] lub za pośrednictwem odpowiedniej funkcjonalności w ramach Sklepu, o ile taka funkcjonalność jest udostępniona w Sklepie. 
  1. Operator zastrzega sobie prawo do odmowy wprowadzenia w Sklepie wszelkich zmian zgłoszonych przez Użytkownika, w szczególności tych dotyczących funkcjonalności, optymalizacji działania Sklepu i innych modyfikacji, które mają istotny charakter.

FUNKCJONOWANIE SKLEPU

  • 18. 

Ogólne zasady dotyczące korzystania ze Sklepu

  1. Operator zobowiązuje się dostarczać w Sklepie Produkty Cyfrowe i świadczyć swoje Usługi z należytą starannością.
  2. Każdy Użytkownik zobowiązany jest korzystać ze Sklepu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami dobrych obyczajów, respektując prawa Operatora, innych Użytkowników oraz osób trzecich.
  3. Użytkownik korzystający ze Sklepu ma obowiązek:
  • dzielić się swoimi opiniami w merytoryczny i wyważony sposób;
  • odnosić się z szacunkiem do Operatora, jak również do osób współpracujących z Operatorem oraz do innych Użytkowników.

§ 19.

Produkty Cyfrowe

  1. Operator, przy wsparciu swojego personelu, w tym specjalistów, opracowuje Treści Cyfrowe, które będą dostępne w Sklepie jako Produkty Cyfrowe. Operator decyduje o rodzaju, ilości oraz częstotliwości publikacji Treści Cyfrowych.
  2. Niektóre Treści Cyfrowe, takie jak webinary czy warsztaty online, mogą być tworzone w trakcie odrębnych wydarzeń organizowanych z udziałem Operatora lub współpracujących z nim ekspertów. W takich przypadkach Użytkownik musi uczestniczyć w wydarzeniu w terminie wyznaczonym przez Operatora. Jeśli Użytkownik nie będzie mógł uczestniczyć osobiście, może uzyskać dostęp do nagrania wydarzenia po jego zakończeniu, o ile Operator zdecyduje się je nagrać i udostępnić. W przypadku webinaru inaugurującego sprzedaż Kursu, będzie on dostępny publicznie przez określony przez Operatora czas (np. 7 dni). Po upływie tego okresu, w wyniku swojej decyzji Operator może udostępnić taki webinar Użytkownikom, którzy zakupili płatny Produkt Cyfrowy, na wybrany przez Operatora okres.
  3. Po zakupie Produktu Cyfrowego, Użytkownik ma dostęp tylko do tych wersji Produktów Cyfrowych, które obowiązywały w dniu zakupu. Operator nie ma obowiązku udostępniania wcześniejszych wersji Produktów Cyfrowych, nawet na żądanie Użytkownika.
  4. Z zastrzeżeniem ustępów 4a i 4b, Treści Cyfrowe są publikowane w Sklepie na czas określony lub nieokreślony. Jeśli przy danej Treści Cyfrowej nie ma informacji o czasie jej dostępności, przyjmuje się, że została opublikowana na czas nieokreślony. Czas publikacji Treści Cyfrowych na okres określony może zależeć od takich czynników jak:
  1. aktualność treści;
  2. czas, na jaki została udzielona Operatorowi przez tworzącego treść eksperta licencja na daną Treść Cyfrową;
  3. popularność Treści Cyfrowej wśród Użytkowników;
  4. opinie dotyczącej tej Treści Cyfrowej (takie informacje mogą pochodzić np. z ankiet lub statystyk aktywności).
  1. Operator zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnej Treści Cyfrowej, zarówno bieżącej, jak i archiwalnej, publikowanej na czas określony lub nieokreślony, w następujących przypadkach:
  • gdy dana Treść Cyfrowa łamie lub może łamać obowiązujące prawo — Operator ma prawo usunąć taką treść niezwłocznie po otrzymaniu wiarygodnego zawiadomienia o jej bezprawności, zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2020 poz. 344, z późn. zm.);
  • w przypadku zaistnienia innych nieoczekiwanych okoliczności, których Operator nie mógł przewidzieć mimo dołożenia wszelkiej staranności przy rozpoczęciu sprzedaży Produktu Cyfrowego (np. złamanie umowy o współpracy przez eksperta itp.).
  1. Jeśli Operator zamierza usunąć Treść Cyfrową w trakcie trwania Dostępu, najpóźniej na 7 dni przed planowanym usunięciem poinformuje o tym Użytkownika, przypominając o możliwości zapoznania się z Treścią Cyfrową. Operator jest zwolniony z obowiązku powiadomienia z wyprzedzeniem, gdy dana Treść Cyfrowa narusza lub może naruszać obowiązujące prawo, a także w sytuacjach, gdy z obiektywnych przyczyn nie można zachować terminu 7 dni (np. natychmiastowe cofnięcie licencji przez eksperta).
  1. Operator ma prawo dokonywać zmian w Produktach Cyfrowych w trakcie trwania Umowy, z wyjątkiem Produktów Cyfrowych dostarczanych jednorazowo. Zmiany w Produktach Cyfrowych zakupionych przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę na Prawach Konsumenta (PNPK) mogą być dokonywane przy spełnieniu następujących warunków:
  • zmiany mogą być wprowadzone wyłącznie z uzasadnionych przyczyn, takich jak usunięcie usterek, dostosowanie do potrzeb Użytkowników, dostosowanie do zmian rynkowych, zmiana merytorycznej ważności treści zawartych w Produktach Cyfrowych, zmiany prawne lub decyzje sądów i organów;
  • powyższe zmiany nie będą wiązać się z dodatkowymi kosztami dla Konsumenta lub PNPK;
  • Operator przekaże Konsumentowi lub PNPK informację o wprowadzanej zmianie w sposób przejrzysty i zrozumiały;
  • W przypadku, gdy zmiana znacząco i negatywnie wpływa na dostęp lub korzystanie z Produktów Cyfrowych, Operator poinformuje Konsumenta lub PNPK z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem, na trwałym nośniku, podając charakter i termin zmiany oraz związane z nią uprawnienia.
  • W sytuacji, gdy zmiana znacząco i negatywnie oddziałuje na możliwość korzystania z Produktów Cyfrowych, Konsument lub PNPK mogą rozwiązać Umowę bez konieczności przestrzegania okresu wypowiedzenia w terminie 30 dni od momentu wprowadzenia zmiany lub poinformowania o niej, o ile takie powiadomienie nastąpiło po zmianie. To uprawnienie nie przysługuje Użytkownikowi, jeśli Operator zapewnia im możliwość zachowania Produktów Cyfrowych zgodnie z Umową bez dodatkowych kosztów.
  1. Treści Cyfrowe powinny być przygotowane z należytą starannością, której można wymagać od profesjonalnego podmiotu zajmującego się ich tworzeniem. Operator nie gwarantuje, że zamieszczone Treści Cyfrowe w pełni spełnią oczekiwania Użytkowników ani że umożliwią osiągnięcie wszystkich subiektywnie zakładanych celów Użytkowników.
  2. Po uzyskaniu dostępu do Treści Cyfrowych, Użytkownik może się z nimi zapoznać za pośrednictwem przeglądarki lub urządzenia mobilnego oraz pobrać oznaczone Treści Cyfrowe na swoje urządzenie, o ile możliwość pobrania została udostępniona przez Operatora. Operator nie jest zobowiązany do umożliwienia pobierania wszystkich Treści Cyfrowych i nie wprowadza limitu pobrań.
  3. Użytkownik może korzystać z Treści Cyfrowych tylko w celach rozwoju osobistego. Z zastrzeżeniem pkt. 10, Użytkownik nie jest uprawniony do wykorzystywania Treści Cyfrowych w swojej działalności gospodarczej ani zawodowej, zwłaszcza do ich sprzedaży pod własnym znakiem, świadczenia usług na rzecz osób trzecich lub podejmowania innych działań zarobkowych z użyciem Treści Cyfrowych.
  4. Jeśli Użytkownik zamierza wykorzystać Treści Cyfrowe w ramach swojej działalności gospodarczej lub zawodowej, musi uzyskać licencję od Operatora, wysyłając zapytanie na adres e-mail: [email protected]. Operator udzieli odpowiedzi na prośbę o udzielenie licencji na daną Treść Cyfrową najpóźniej w ciągu 30 dni od otrzymania zapytania. Jeśli Operator zdecyduje się na udzielenie licencji, wskaże szczegóły, w tym wysokość opłaty licencyjnej i okres obowiązywania licencji. Użytkownik może rozpocząć eksploatację Treści Cyfrowej dopiero po zaakceptowaniu oferty Operatora i opłaceniu licencji w pełnej wysokości.
  5. Jeśli Użytkownik uzyskuje dostęp do zakupionych Produktów Cyfrowych za pośrednictwem swojego konta Użytkownika, zabronione jest:
  • udostępnianie konta Użytkownika innym osobom lub dzielenie się danymi dostępowymi do konta,
  • próby nieautoryzowanego uzyskania dostępu do Produktów Cyfrowych, które nie zostały przypisane do konta Użytkownika w wyniku ich zakupu.

§ 20.

Usługi Dodatkowe

  1. Operator zobowiązuje się do świadczenia Usług Dodatkowych na warunkach określonych w opisie Usługi lub uzgodnionych indywidualnie z Użytkownikiem, z należytą starannością odpowiadającą standardom profesjonalizmu związanego z Usługami Dodatkowymi.
  2. Świadczenie Usług Dodatkowych odbywa się w ustalonym przez Operatora terminie, jak określono w opisie usługi lub uzgodniono z Użytkownikiem (w przypadku Usług Dodatkowych o charakterze indywidualnym).
  3. Zmiana terminu realizacji Usług Dodatkowych z inicjatywy Użytkownika wymaga zgody Operatora.
  4. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn, zależnych od Operatora lub osób trzecich niezależnych od Operatora, realizacja Usług Dodatkowych w ustalonym terminie nie będzie możliwa, Operator może zaproponować ich wykonanie w innym terminie. W takim przypadku Użytkownik ma prawo:
  • zaakceptować zmianę terminu, lub
  • nie zgodzić się na zmianę terminu i zrezygnować z Dodatkowej Usługi, na którą wpływa zmiana terminu.

§ 21.

Zasady Publikacji Treści Użytkownika

  1. Użytkownik ma prawo do publikacji Treści Użytkownika w obrębie Sklepu, w szczególności na Blogu. Zasady podstawowe związane z Treściami Użytkownika zawarte są w Regulaminie, jednakże Operator ma prawo wprowadzać odrębne regulaminy, które zawierają zasady dotyczące Treści Użytkownika. Zmiana takiego oddzielnego regulaminu nie wymaga zmiany niniejszego Regulaminu.
  2. Aby opublikować Treści Użytkownika, Użytkownik musi przestrzegać zasad języka polskiego, publikować je w sposób zrównoważony i merytoryczny, z wyjątkiem sytuacji uzasadnionych, gdy publikacja Treści Użytkownika nie jest zgodna z tymi kryteriami (np. ze względu na rodzaj twórczości, aspekty stylistyczne, oddziaływanie na odbiorcę itp.).
  3. Kiedy Użytkownik publikuje Treści Użytkownika w Sklepie, musi zapewnić, że ma prawo do korzystania z tych treści lub dysponowania nimi. Ponadto, Użytkownik musi upewnić się, że publikacja tych treści w Sklepie nie narusza żadnych praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich i dóbr osobistych. Jeśli Treści Użytkownika zawierają wizerunek lub dane osobowe osób trzecich, Użytkownik musi zagwarantować, że ich wykorzystanie odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  4. Użytkownik nie może publikować Treści Użytkownika, które:
  1. nie są związane z tematyką określonego modułu tematycznego;
  2. są kopią Treści Użytkownika, które zostały już opublikowane przez tego samego Użytkownika. Zanim opublikuje nową Treść Użytkownika, Użytkownik musi upewnić się, że podobna treść nie została już wcześniej opublikowana;
  3. dotyczą kwestii technicznych dotyczących funkcjonowania Sklepu – takie kwestie techniczne należy zgłaszać Operatorowi elektronicznie pod adres e-mail: [email protected];
  4. uwzględniając linki reklamowe promujące inne serwisy, produkty lub usługi;
  5. mają na celu konkurowanie z działalnością Operatora lub jego Partnerów, z którymi współpracuje Operator, np. poprzez promocję konkurencyjnych stron internetowych;
  6. służą do niedozwolonych i nielegalnych działań reklamowych, promocyjnych lub marketingowych, w tym poprzez umieszczanie reklam, sprzedaż lub promowanie produktów, usług, projektów lub zbiórek. Wyjątek stanowią specjalne funkcjonalności udostępnione przez Operatora, które mogą być wykorzystane do działań reklamowych, promocyjnych lub marketingowych przez Użytkowników;
  7. nakłaniają do używania siły fizycznej przeciwko żywym istotom, włączając w to zwierzęta, lub wyrażają aprobatę dla takiego zachowania
  8. propagują ideologię faszystowską lub inne formy totalitarnego systemu rządów;
  9. podżegają do nienawiści ze względu na różnice płciowe, seksualne, narodowościowe, etniczne, rasowe, religijne lub brak przynależności wyznaniowej, albo wyrażają aprobatę dla takiego nienawistnego stanowiska.
  10. obrażają grupę ludności lub pojedyncze osoby ze względu na ich płeć, orientację seksualną, narodowość, etniczność, rasę, religię lub brak wyznania;
  11. zawierają treści wykazujące uprzedzenia płciowe oraz pogardę dla płci żeńskiej, a także przejawiające dyskryminację na tle płci;
  12. zawierają treści naruszające dobre imię lub obrażające jakąkolwiek osobę trzecią.;
  13. zawierają treści, które naruszają prawa osobiste innej osoby, bezpośrednio lub pośrednio;
  14. zawierają język lub treści, które mogą być uznane za obraźliwe lub niestosowne;
  15. stymulują działania, które mogą być szkodliwe lub promują je.a;
  16. godzą w uczucia religijne;
  17. Mogą spowodować niekomfortowe uczucia u innych Użytkowników, zwłaszcza przez brak empatii lub szacunku.;
  18. naruszają obowiązujące normy prawne lub etyczne w sposób nieopisany w punktach a-q.
  1. Publikując jakiekolwiek Treści Użytkownika w Sklepie, Użytkownik musi być świadomy, że:

– jego Treści Użytkownika mogą być oceniane i krytykowane przez innych Użytkowników. Operator nie ma kontroli nad ocenami i krytyką osób trzecich, ani nad konsekwencjami działań innych Użytkowników, które potencjalnie mogą wpływać na Użytkownika;

– jeżeli Użytkownik opublikuje Treści sprzeczne z Regulaminem, zwłaszcza naruszające obowiązujące prawo, może być odpowiedzialny prawnie, w tym cywilnie lub karnie. Użytkownik ponosi pełne ryzyko i odpowiedzialność za zamieszczanie takich Treści.

  1. Jeżeli zamieszczone przez Użytkownika Treści mogą naruszać Regulamin, inny Użytkownik lub osoba trzecia ma prawo zgłosić takie Treści do weryfikacji przez Operatora. Zgłoszenie naruszenia może być dokonane za pomocą wiadomości email lub formularza kontaktowego dostępnego w Sklepie, o ile taka funkcjonalność zostanie udostępniona przez Operatora.

6.1. Operator przeprowadzi weryfikację Treści Użytkownika w ciągu maksymalnie 30 (trzydziestu) dni od otrzymania zgłoszenia. W celu przeprowadzenia weryfikacji, Operator może poprosić zgłaszającego o dostarczenie dodatkowych informacji lub dokumentów, takich jak dowody na posiadanie praw, które mogły zostać naruszone przez oceniane Treści Użytkownika.

6.2. Po przeprowadzeniu weryfikacji Operator może zdecydować o usunięciu Treści Użytkownika, jeśli stwierdzi naruszenie Regulaminu, lub uznać, że Treści Użytkownika są zgodne z Regulaminem i nie podejmować żadnych działań.

6.3. Operator ma prawo w każdej chwili weryfikować Treści Użytkownika zamieszczane przez Użytkowników, niezależnie od zgłoszeń od innych Użytkowników lub osób trzecich. Jeśli Operator stwierdzi, że dana Treść narusza Regulamin, może ją usunąć. Operator zastrzega sobie, że nie jest zobowiązany do wcześniejszej kontroli Treści Użytkowników, w tym do prewencyjnego sprawdzania lub zatwierdzania Treści przed ich publikacją. Jednak Operator może stosować zautomatyzowane mechanizmy do wykrywania naruszeń w Sklepie.

  1. Po odstąpieniu od umowy Operator nie ma prawa korzystać z Treści Użytkownika, z wyjątkiem tych przypadków, gdy Treści Użytkownika:
  1. są używane wyłącznie w ramach usług cyfrowych lub treści cyfrowych;
  2. dotyczą bezpośrednio działań Konsumenta lub Podmiotów Niebędących Przedsiębiorcami Korzystającymi (PNPK) w trakcie korzystania z usług cyfrowych lub treści cyfrowych;
  3. zostały zintegrowane przez Operatora z innymi danymi w sposób, który uniemożliwia ich rozdzielenie bez nadmiernych trudności;
  4. zostały stworzone wspólnie z innymi Konsumentami lub PNPK, którzy nadal mają prawo z nich korzystać.

§ 22.

Uprawnienia Specjalne i Akcje Specjalne

  1. Jeśli mieści się to w celach biznesowych Operatora, Operator może podjąć decyzję o wprowadzeniu lub zaprzestaniu przyznawania Uprawnień Specjalnych, które umożliwiają Użytkownikom uzyskanie określonych korzyści związanych z działalnością Operatora. Decyzja ta jest wyłącznie w gestii Operatora.
  2. Przykłady Uprawnień Specjalnych mogą obejmować:

– rabaty i zniżki na zakup produktów lub usług oferowanych przez Operatora lub jego Partnerów;

– pierwszeństwo w dostępie do zakupu produktów Operatora lub Partnerów;

– możliwość zakupu produktów Operatora lub Partnerów przed ich oficjalną premierą wprowadzenia na rynek.

  1. Lista przykładów Uprawnień Specjalnych z pkt.2 nie ma charaktery zamkniętego, co oznacza, że Operator może również przyznać Użytkownikom inne rodzaje Uprawnień Specjalnych.
  2. Uprawnienia Specjalne mogą być przyznawane na określony lub nieokreślony czas oraz mogą być skierowane do wszystkich Użytkowników lub do wybranej grupy Użytkowników (np. nowo zarejestrowanych w Sklepie).
  3. Po podjęciu decyzji o nadaniu Użytkownikom Uprawnień Specjalnych, Operator przekaże Użytkownikom informacje na temat zasad nadawania tych uprawnień, w tym o okresie obowiązywania, wymaganiach, które muszą być spełnione, oraz rodzajach oferowanych Uprawnień Specjalnych. Operator może również wprowadzić osobny regulamin dotyczący Specjalnych Uprawnień, który będzie musiał być zaakceptowany przez Użytkowników, aby mogli z nich skorzystać.
  4. Korzystanie przez Użytkowników z Uprawnień Specjalnych jest dobrowolne.
  5. Operator może również organizować w ramach Sklepu specjalne promocje i działania marketingowe skierowane do Użytkowników. Takie akcje specjalne mogą być prowadzone samodzielnie przez Operatora lub na mocy współpracy z Partnerami. Szczegółowe zasady przeprowadzania takich akcji mogą być każdorazowo określane przez Operatora w odrębnym regulaminie dotyczącym danej akcji specjalnej.

ZASADY DOTYCZĄCE PŁATNOŚCI

§ 23.

Opłaty za Produkty Cyfrowe i Usługi

  1. W celu zakupu płatnych Produktów Cyfrowych lub skorzystania z płatnych Usług, Użytkownik zobowiązany jest uiścić na rzecz Operatora Cenę ustaloną przez Operatora lub uzgodnione wynagrodzenie w wyniku indywidualnych negocjacji dotyczących danej Usługi.
  2. Wszystkie kwoty podane w Sklepie są kwotami brutto.
  3. W każdym przypadku, gdy Operator informuje w Sklepie o obniżce Cen Produktów Cyfrowych lub Usług, obok nowej, obniżonej Ceny musi być również podana najniższa Cena tego Produktu Cyfrowego lub Usługi, która obowiązywała w okresie 30 dni poprzedzających wprowadzenie obniżki. Jeśli dany Produkt Cyfrowy lub Usługa były oferowane przez krótszy czas niż 30 dni, Operator podaje najniższą Cenę od dnia rozpoczęcia sprzedaży do dnia obniżki.
  4. W sytuacji, gdy Operator pozostaje w gotowości do świadczenia Usługi lub dostarczenia Produktów Cyfrowych poprzez Sklep, ale Użytkownik nie korzysta z tych Usług lub Produktów Cyfrowych z przyczyn leżących po jego stronie, Operator nie ma obowiązku zwracania jakichkolwiek opłat dokonanych przez Użytkownika. To zastrzeżenie nie dotyczy Użytkowników będących Konsumentami, dla których zasady rozliczeń regulowane są przez przepisy prawa.

§ 24.

Zasady Dokonywania Płatności

  1. Wszystkie opłaty za odpłatne Produkty Cyfrowe lub odpłatne Usługi muszą być uiszczane z góry — przed uzyskaniem dostępu do tych Produktów Cyfrowych lub rozpoczęciem świadczenia Usług przez Operatora. Opłaty te powinny być zazwyczaj regulowane w formie jednorazowej płatności, chyba że Operator udostępni inną formę płatności, np. podzielenie na raty. W takim wypadku Użytkownik zobowiązuje się do uiszczania opłat za Produkt Cyfrowy lub Usługę zgodnie z zasadami mechanizmu, jaki zostaje zastosowany do takiej formy płatności.
  2. W przypadku Usług Dodatkowych, które są negocjowane indywidualnie z Użytkownikiem, Operator może zgodzić się na rozłożenie płatności na raty lub na dokonanie płatności po wykonaniu Usługi Dodatkowej (zapłata z dołu), w całości lub częściowo.
  3. Opłaty mogą być uiszczane za pomocą różnych metod płatności dostępnych w Sklepie, w tym m.in.:

– Przelewem bankowym na podany rachunek bankowy;

– Poprzez operatorów szybkich płatności (np. tPay, PayPal, PayU, Stripe) w zależności od wybranego przez Operatora rozwiązania;

– Za pomocą karty płatniczej.

– Płatność abonamentowa lub ratalna (np. TubaPay), jeśli zostanie udostępniona przez Operatora w Sklepie.

  1. Jeżeli termin dokonania płatności nie jest określony w Regulaminie lub w informacjach dostępnych w Sklepie, Użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty w ciągu 14 (słownie: czternastu) dni od daty zdarzenia, które spowodowało obowiązek zapłaty.
  2. Datą dokonania płatności jest dzień zaksięgowania środków na koncie bankowym Operatora.
  3. W przypadku opóźnienia w płatnościach, Operator ma prawo naliczać odsetki ustawowe za opóźnienie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  4. Na życzenie Użytkownika, Operator wystawi fakturę. Użytkownik musi dostarczyć Operatorowi wszystkie niezbędne dane potrzebne do wystawienia faktury, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, wysyłając je drogą elektroniczną na adres [email protected]. Faktury będą wysyłane elektronicznie na adres e-mail wskazany przez Użytkownika. Użytkownik zgadza się na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej, w szczególności na podany przez niego adres e-mail.
  5. Użytkownik upoważnia Operatora do wystawiania faktur bez konieczności umieszczania na nich podpisu.
  6. Operator nie przechowuje żadnych danych dotyczących płatności dokonywanych za pomocą operatorów szybkich płatności lub kart płatniczych, poza identyfikatorem płatności, który służy do potwierdzenia dokonania płatności.

POZOSTAŁ PRAWA I OBOWIĄZKI STRON

§ 25.

Pozostałe Prawa i Obowiązki Operatora

Obowiązki Operatora:

  1. W ramach Umowy Operator zobowiązuje się:

– zapewniać dostarczanie Treści Cyfrowych oraz świadczyć Usługi zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie.

– Informować Użytkowników o istotnych kwestiach dotyczących korzystania ze Sklepu.

– udzielać informacji i wsparcia Użytkownikom w zakresie korzystania ze Sklepu, w tym również w zakresie funkcjonowania Sklepu.

– zapewnić Użytkownikom dostęp do ich kont i powiązanych z nimi funkcjonalności.

– stosować odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu ochrony Sklepu przed utratą, uszkodzeniem oraz nieautoryzowanym dostępem czy wykorzystaniem.

– świadczyć obsługę klienta w wyznaczonych dniach i godzinach roboczych.

Prawa Operatora:

  1. Operator jest uprawniony do:

– przesyłania Użytkownikom drogą elektroniczną ważnych powiadomień dotyczących Sklepu.

– zbierania opinii Użytkowników na temat Sklepu, ich ogólnego zadowolenia oraz poziomu korzystania ze Sklepu. Opinie mogą być gromadzone za pomocą systemu teleinformatycznego w formie pytań lub krótkich ankiet.

– prowadzenia działań marketingowych w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz w ramach uzyskanych zgód od Użytkowników, jeśli takie zgody będą wymagane.

§ 26.

Pozostałe Prawa i Obowiązki Użytkowników

Obowiązki Użytkowników:

  1. W ramach Umowy, Użytkownik jest zobowiązany do:

– stosowania się do postanowień zawartych w Regulaminie.

– dokonywania wszelkich należnych płatności zgodnie z Regulaminem lub zgodnie z indywidualnymi uzgodnieniami z Operatorem.

– korzystania ze Sklepu zgodnie z jego przeznaczeniem, jego funkcjonalnościami oraz w zgodzie z obowiązującym prawem, postanowieniami Regulaminu oraz zasadami współżycia społecznego.

– nienaruszania praw własności intelektualnej należących do Operatora oraz osób trzecich.

– działania w dobrej wierze i współpracy z Operatorem w celu należytego wykonania Umowy.

– dostarczania na żądanie Operatora wszelkich niezbędnych wyjaśnień, informacji oraz innych danych.

– samodzielnego zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony urządzeń oraz sprzętu używanego do korzystania ze Sklepu.

Prawa Użytkowników:

  1. Użytkownik ma prawo:

– samodzielnie zarządzać własnymi danymi osobowymi i udzielonymi zgodami.

– używać Sklepu zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie.

– kontaktować się z działem pomocy Operatora i składać reklamacje dotyczące funkcjonowania Sklepu lub świadczonych Usług.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ STRON

§ 27. 

Odpowiedzialność Operatora

  1. Biorąc pod uwagę ograniczenia odpowiedzialności określone w innych częściach Regulaminu, Operator nie ponosi odpowiedzialności za:
  • brak osiągnięcia przez Użytkownika zamierzonych celów w ramach Umowy oraz za nieprzydatność Produktów Cyfrowych lub Usług do celów oczekiwanych przez Użytkownika;
  • Zastrzeżenie dotyczące wyników i zarobków
    1. Nierealność typowych wyników: Wszystkie informacje dotyczące potencjalnych zarobków i wyników przedstawione na naszej stronie internetowej, w materiałach marketingowych lub w treściach szkoleniowych, mają charakter informacyjny i nie stanowią gwarancji osiągnięcia takich samych rezultatów przez każdego użytkownika. Wyniki te są zależne od wielu zmiennych, takich jak indywidualne umiejętności, doświadczenie, poziom zaangażowania, a także specyficzne warunki rynkowe i inne czynniki zewnętrzne.
    2. Brak gwarancji sukcesu: Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i wartościowe treści edukacyjne, nie możemy zagwarantować, że uzyskane przez Państwa wyniki będą takie same jak te przedstawione w materiałach marketingowych czy na stronie internetowej. Indywidualne wyniki mogą znacząco odbiegać od przedstawionych przykładów.
    3. Wyniki indywidualne: Przykłady sukcesów przedstawione w naszych materiałach opierają się na rzeczywistych doświadczeniach naszych klientów, jednak nie stanowią reprezentatywnego standardu dla wszystkich użytkowników naszych usług. Wyniki osiągnięte przez użytkowników mogą się różnić w zależności od ich osobistych predyspozycji oraz sposobu korzystania z naszych produktów i usług.
    4. Ryzyko inwestycyjne: Inwestowanie, w tym stosowanie technik omawianych w naszych materiałach szkoleniowych, wiąże się z ryzykiem finansowym. Możliwe jest, że nie odzyskają Państwo zainwestowanych środków, a w niektórych przypadkach mogą ponieść Państwo straty. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z naszych produktów lub usług, zalecamy dokładne przeanalizowanie własnych możliwości oraz skonsultowanie się z niezależnym doradcą finansowym.
    5. Brak badań dotyczących wyników typowych klientów: Informujemy, że nie przeprowadziliśmy badań ani analiz dotyczących wyników typowych klientów korzystających z naszych produktów. Nasze materiały opierają się na dobrowolnych relacjach od klientów, które mogą nie odzwierciedlać pełnego spektrum możliwych wyników.
  • konsekwencje związane z zablokowaniem konta Użytkownika, w tym utratę dostępu do Produktów Cyfrowych;
  • brak dostępu do Sklepu wynikający z przyczyn leżących po stronie Użytkownika;
  • konsekwencje wynikające z nieautoryzowanych działań w Sklepie, dokonanych przez Użytkownika lub osoby trzecie;
  • utracenie danych przechowywanych w systemach teleinformatycznych Operatora spowodowane działaniami Użytkownika lub osób trzecich, które są poza kontrolą Operatora;
  • niewłaściwe wykonanie Umowy spowodowane działaniami lub zaniechaniami Użytkownika lub osób trzecich, zwłaszcza dostawców zewnętrznych;
  • trudności i usterki techniczne związane z realizacją płatności, wynikające z działań osób trzecich, zwłaszcza operatorów płatności;
  • działania oraz zaniechania ze strony operatorów płatności;
  • działania oraz zaniechania po stronie Partnerów;
  • konsekwencje opóźnień w płatnościach ze strony Użytkownika;
  • nieprzestrzeganie przez Użytkownika wskazówek i zaleceń Operatora;
  • przekazanie przez Użytkownika niekompletnych, nieprawdziwych lub nieaktualnych danych osobowych, w tym danych kontaktowych;
  • konsekwencje używania Sklepu w sposób sprzeczny z przepisami prawa;
  • skutki niezachowania przez Użytkownika zasad określonych w Regulaminie;
  • następstwa działania siły wyższej.
  • konsekwencje związane z zablokowaniem konta Użytkownika, w tym utratę dostępu do Produktów Cyfrowych;
  • brak dostępu do Sklepu wynikający z przyczyn leżących po stronie Użytkownika;
  • konsekwencje wynikające z nieautoryzowanych działań w Sklepie, dokonanych przez Użytkownika lub osoby trzecie;
  • utracenie danych przechowywanych w systemach teleinformatycznych Operatora spowodowane działaniami Użytkownika lub osób trzecich, które są poza kontrolą Operatora;
  • niewłaściwe wykonanie Umowy spowodowane działaniami lub zaniechaniami Użytkownika lub osób trzecich, zwłaszcza dostawców zewnętrznych;
  • trudności i usterki techniczne związane z realizacją płatności, wynikające z działań osób trzecich, zwłaszcza operatorów płatności;
  • działania oraz zaniechania ze strony operatorów płatności;
  • działania oraz zaniechania po stronie Partnerów;
  • konsekwencje opóźnień w płatnościach ze strony Użytkownika;
  • nieprzestrzeganie przez Użytkownika wskazówek i zaleceń Operatora;
  • przekazanie przez Użytkownika niekompletnych, nieprawdziwych lub nieaktualnych danych osobowych, w tym danych kontaktowych;
  • konsekwencje używania Sklepu w sposób sprzeczny z przepisami prawa;
  • skutki niezachowania przez Użytkownika zasad określonych w Regulaminie;
  • następstwa działania siły wyższej.
  1. Użytkownik powinien być świadomy, że ze względu na charakter działalności Operatora (gospodarka cyfrowa), informacje zawarte w Produktach Cyfrowych mogą się dezaktualizować z przyczyn niezależnych od Operatora, np. z powodu zmian wprowadzonych przez właścicieli narzędzi marketingowych (takich jak zmiany algorytmów, wyłączenie funkcji itp.), czy innych dostawców narzędzi informatycznych. Operator dołoży starań, aby na bieżąco aktualizować Produkty Cyfrowe, jednak nie gwarantuje, że zawsze będą one aktualne od momentu zakupu.
  2. Operator nie odpowiada za straty z tytułu utraconych korzyści — jego odpowiedzialność ogranicza się wyłącznie do rzeczywistych strat.
  3. Operator nie odpowiada za działania dostawców zewnętrznych technologii, urządzeń, usług itp.
  4. Odpowiedzialność Operatora wobec Użytkownika z tytułu odszkodowań za niewykonanie lub nienależyte wykonanie Umowy ograniczona jest wyłącznie do szkód powstałych z winy umyślnej.
  5. Ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności określone w Regulaminie, zwłaszcza w punktach 1-5, nie mają zastosowania do szkód, za które odpowiedzialności Operatora nie można ograniczyć ani wyłączyć zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  6. Odpowiedzialność Operatora wobec Użytkowników będących Konsumentami lub Przedsiębiorcami na prawach konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie Umowy reguluje odpowiednie prawo cywilne oraz przepisy o ochronie konsumentów, dlatego postanowienia niniejszego paragrafu dotyczące ograniczenia lub wyłączenia odpowiedzialności Operatora nie odnoszą się do Konsumentów lub Przedsiębiorców na prawach konsumenta.

§ 28.

Odpowiedzialność za zgodność z Umową

Produktów Cyfrowych lub Usług

  1. Rękojmia za wady Produktów Cyfrowych lub Usług, jak przewiduje Kodeks cywilny, nie obowiązuje w przypadku Umów zawieranych przez Użytkowników, którzy nie są Konsumentami lub Przedsiębiorcami na prawach konsumenta.
  2. W przypadku Umów zawieranych przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę na prawach konsumenta, zastosowanie mają przepisy dotyczące odpowiedzialności za zgodność Treści Cyfrowych lub Usług Cyfrowych z Umową, zawarte w ustawie o prawach konsumenta, przy uwzględnieniu postanowień Regulaminu.
  3. Operator odpowiada przed Konsumentem oraz Przedsiębiorcą na prawach konsumenta za zgodność Produktu Cyfrowego lub Usługi z Umową. Ocena zgodności Produktu Cyfrowego lub Usługi z Umową dokonywana jest zgodnie z przepisami ustawy o prawach konsumenta.
  4. W sytuacji dotyczącej Produktów Cyfrowych lub Usług:

– dostarczanych jednorazowo lub w częściach — Operator jest odpowiedzialny za brak zgodności tych Produktów Cyfrowych lub Usług z Umową, jeśli taki brak istniał w momencie ich dostarczenia i został ujawniony w ciągu dwóch lat od tego momentu;

– dostarczanych w sposób ciągły — Operator jest odpowiedzialny za wszelkie braki zgodności Produktów Cyfrowych lub Usług z Umową, które pojawiły się lub zostały ujawnione w momencie, w którym zgodnie z warunkami Umowy miały być dostarczane.

  1. Jeśli Operator dostarcza Produkty Cyfrowe lub Usługi w sposób ciągły, zgodność tych Produktów Cyfrowych lub Usług z Umową powinna być zachowana przez cały okres ich dostarczania.

§ 29. 

Doprowadzenie Produktu Cyfrowego lub Usług

do zgodności z Umową

  1. W przypadku, gdy Produkt Cyfrowy lub Usługi nie są zgodne z Umową, Konsument lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta ma prawo żądać doprowadzenia Produktu Cyfrowego lub Usługi do zgodności z Umową.
  2. Jeżeli doprowadzenie Produktu Cyfrowego lub Usługi do zgodności z Umową jest niemożliwe lub wiązałoby się z nadmiernymi kosztami dla Operatora, Operator ma prawo odmówić wykonania tegoż działania.
  3. Operator ma obowiązek doprowadzenia Produktu Cyfrowego lub Usługi do zgodności z Umową w rozsądnym czasie, nie dłuższym niż 21 dni od momentu, gdy został powiadomiony przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę na prawach konsumenta o braku zgodności. Ten czas powinien powodować minimalne niedogodności dla Konsumenta lub Przedsiębiorcy na prawach konsumenta, biorąc pod uwagę charakter i cel korzystania z Produktu Cyfrowego lub Usługi.
  4. Operator ponosi koszty doprowadzenia Produktu Cyfrowego lub Usługi do zgodności z Umową.

§ 30. 

Obniżenie Ceny lub odstąpienie od Umowy w sytuacji niezgodności Produktu Cyfrowego lub Usługi z Umową

  1. W przypadku, gdy Produkt Cyfrowy lub Usługi nie spełniają warunków Umowy, Konsument lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta ma prawo do złożenia oświadczenia o obniżeniu Ceny lub odstąpieniu od Umowy w poniższych sytuacjach:

– Operator odmówił dostosowania Produktu Cyfrowego lub Usługi do zgodności z zawartą Umową, zgodnie z postanowieniami § 29 ust. 2.

– Produkt Cyfrowy lub Usługa nie zostały doprowadzone przez Operatora do zgodności z Umową.

– Pomimo prób Operatora, brak zgodności Produktu Cyfrowego lub Usługi z Umową nadal występuje;

– Niezgodność Produktu Cyfrowego lub Usługi z Umową jest na tyle znacząca, że uzasadnia obniżenie Ceny lub odstąpienie od Umowy bez konieczności wcześniejszego korzystania ze środków, o których mowa w § 29 ust. 1.

– Z oświadczenia Operatora lub z sytuacji wyraźnie wynika, że Operator nie dostosuje Produktu Cyfrowego lub Usługi do warunków Umowy w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta lub Przedsiębiorcy na prawach konsumenta.

  1. Obniżona Cena musi pozostawać w takiej proporcji do Ceny wynikającej z Umowy, w jakiej wartość Produktu Cyfrowego lub Usług niezgodnych z Umową pozostaje do wartości Produktu Cyfrowego lub Usług zgodnych z Umową. Jeśli Produkty Cyfrowe lub Usługi są dostarczane etapami lub w sposób ciągły, to przy obniżaniu ceny należy uwzględnić okres, w którym Produkt Cyfrowy lub Usługa nie spełniały warunków Umowy.
  2. Operator ma obowiązek niezwłocznie zwrócić Konsumentowi lub Przedsiębiorcy na prawach konsumenta należną mu różnicę w Cenie, nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy na prawach konsumenta o obniżeniu Ceny.
  3. Konsument lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta nie może odstąpić od Umowy, jeśli Produkt Cyfrowy lub Usługi są dostarczane w zamian za zapłatę ceny, a brak zgodności z Umową jest nieistotny. Zakłada się, że brak zgodności Produktu Cyfrowego lub Usługi z Umową jest istotny.
  • 31. 

Rozliczenie z Konsumentem lub PNPK w przypadku odstąpienia od Umowy

  1. W przypadku odstąpienia od Umowy przez Konsumenta lub PNPK zgodnie z przepisami dotyczącymi rękojmi konsumenckiej z powodu niezgodności Produktu Cyfrowego lub Usługi z Umową lub w przypadku niedostarczenia Produktu Cyfrowego lub Usługi pomimo wezwania ze strony Użytkownika, Strony stosują do rozliczeń postanowienia tego paragrafu.
  2. Jeśli Treść Cyfrowa została dostarczona przez Operatora na nośniku materialnym, ten ma prawo żądać zwrotu tego nośnika w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu. Konsument lub PNPK są zobowiązani do niezwłocznego, ale nie później niż w ciągu 21 dni, zwrócenia nośnika, przy czym koszty zwrotu ponosi Operator.
  3. Operator zobowiązany jest do zwrotu części Ceny odpowiadającej Produktowi Cyfrowemu lub Usługom, które były niezgodne z Umową lub których dostarczenie zostało zaniechane z powodu odstąpienia od Umowy. Operator nie ma prawa żądać zapłaty za okres, w którym Konsument lub PNPK korzystali z Produktu Cyfrowego lub Usług, pomimo ich niezgodności z Umową, nawet jeśli korzystanie to miało miejsce przed odstąpieniem od Umowy.
  4. Operator musi zwrócić Konsumentowi lub PNPK należną kwotę bez zwłoki, najpóźniej jednak w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia Konsumenta lub PNPK o odstąpieniu od Umowy. Zwrot pieniędzy odbywa się przy użyciu tego samego sposobu płatności, który został użyty przez Konsumenta lub PNPK, chyba że zgodzili się oni na inny sposób, który nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów dla nich.
  • 32. 

Obowiązki Użytkownika

  1. Użytkownik jest odpowiedzialny wobec Operatora zgodnie z ogólnymi zasadami prawa. Użytkownik ponosi również odpowiedzialność za działania osób trzecich, z którymi zawiera Umowę lub którym powierza wykonanie Umowy, zarówno w całości, jak i w części, traktując ich działania jak swoje własne.
  2. Użytkownik jest odpowiedzialny wobec Operatora w szczególności za:
  • Korzystanie ze Sklepu, Produktów Cyfrowych lub Usług w sposób sprzeczny z Regulaminem, włącznie z ich używaniem do celów niezgodnych z ich przeznaczeniem.
  • Spowodowanie szkody osobie lub osobom trzecim w trakcie korzystania ze Sklepu, w szczególności poprzez naruszenie jakichkolwiek praw osób trzecich.
  • Prowadzenie niezgodnej z prawem działalności za pośrednictwem Sklepu.
  • Łamanie praw własności intelektualnej lub innych praw niematerialnych, które przysługują Operatorowi lub osobom trzecim.
  • Opóźnienie w wykonywaniu obowiązków wynikających z Regulaminu.
  • Niezapłacenie lub opóźnienie w dokonaniu płatności.
  • Przekazywanie fałszywych, niepełnych lub niezgodnych z prawdą informacji w celu korzystania ze Sklepu.
  1. W przypadku jakichkolwiek roszczeń osób trzecich wobec Operatora związanych z działaniami Użytkownika, ten zwalnia Operatora z odpowiedzialności i pokrywa wszelkie dokumentowane koszty poniesione przez Operatora w związku z tymi roszczeniami. Zastrzeżenie to nie dotyczy Użytkowników będących Konsumentami.

CZAS TRWANIA UMOWY

§ 33.

Okres Obowiązywania Umowy

  1. Umowa na nieodpłatne Usługi Elektroniczne jest zawierana na czas nieokreślony.
  2. Umowa na odpłatne Usługi Dodatkowe może być zawarta na czas określony lub nieokreślony, w zależności od opisu danej Usługi Dodatkowej lub indywidualnych ustaleń z Operatorem.
  3. Umowa dotycząca zakupu Produktu Cyfrowego przewiduje dostarczanie Treści Cyfrowych jednorazowo lub wielokrotnie, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Operatora.

§ 34.

Rozwiązanie Umowy

  1. Operator ma prawo wypowiedzieć Umowę z poważnych powodów leżących po jego stronie, z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na ostatni dzień miesiąca, szczególnie w przypadkach takich jak:
    • cofnięcie, ograniczenie, wygaśnięcie, lub zmiana uprawnień czy warunków prowadzenia działalności przez Operatora, zwłaszcza w wyniku decyzji administracyjnej, innego orzeczenia lub zmiany przepisów prawa;
    • utraty przez Operatora możliwości technicznych, finansowych lub organizacyjnych, które pozwalałyby Operatorowi na kontynuację realizacji Umowy na dotychczasowym poziomie;
    • zmiana przez Operatora charakteru prowadzonej działalności;
    • zamknięcie lub sprzedaż Sklepu.
  2. W przypadkach określonych w § 32 ust. 2, Operator może rozwiązać Umowę bez okresu wypowiedzenia, po uprzednim wezwaniu Użytkownika do określonego działania lub zaniechania oraz wyznaczeniu dodatkowego terminu nie krótszego niż siedem dni na naprawienie naruszeń, o ile naprawienie tych naruszeń jest możliwe.
  3. W przypadku, gdy Umowa zostaje rozwiązana przez Operatora z winy Użytkownika, Użytkownik nie ma prawa do roszczeń odszkodowawczych wobec Operatora ani zwrotu wniesionych opłat. Ograniczenie to nie dotyczy Użytkowników będących Konsumentami lub Przedsiębiorcami na Prawach Konsumenta (PNPK), gdzie zasady rozliczeń regulują przepisy prawa konsumenckiego.
  4. W przypadku Umów na nieodpłatne Produkty Cyfrowe lub Usług zawartych na czas nieokreślony, Użytkownik może w dowolnym momencie rozwiązać Umowę z Operatorem, składając oświadczenie o wypowiedzeniu lub przestając korzystać z Usług (np. przez usunięcie konta, rezygnację z newslettera itp.).
  5. Z zastrzeżeniem ust. 7, w przypadku umów na jakiekolwiek odpłatne Usługi, Użytkownik może rozwiązać Umowę jedynie z ważnych przyczyn. Jeśli Użytkownik rozwiąże Umowę bez ważnego powodu, może być zobowiązany do naprawienia wyrządzonych tym szkód na zasadach ogólnych prawa.
  6. Operator może dodatkowo wdrożyć mechanizmy, które dotyczą gwarancji jakości lub satysfakcji. W takim przypadku Użytkownik ma prawo zrezygnować z zakupionych Produktów Cyfrowych lub Usług w ciągu 30 dni od zawarcia Umowy, przesyłając drogą elektroniczną oświadczenie o rezygnacji, korzystając z wzoru udostępnionego przez Operatora. Użytkownik powinien podać przyczynę niezadowolenia z Produktów Cyfrowych lub Usług. Po otrzymaniu oświadczenia o rezygnacji, Operator zwraca Użytkownikowi pełną zapłaconą kwotę.
  7. Opisane w pkt.6 informacje o dodatkowych mechanizmach gwarancji jakości lub satysfakcji, o ile zostaną wdrożone przez Operatora, będą dostępne na stronie Sklepu. Prawa te są niezależne od prawa odstąpienia od Umowy bez podania przyczyny, określonego w § 35.

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

  • 35.

Odstąpienie od Umowy przez Użytkownika

będącego Konsumentem lub PNPK

  1. Użytkownik będący Konsumentem lub PNPK ma możliwość odstąpienia od Umowy, która została zawarta na odległość, bez konieczności podawania przyczyny w ciągu 14 dni (słownie: czternastu dni) od daty jej zawarcia, poprzez złożenie stosownego oświadczenia. Aby skorzystać z prawa do rezygnacji z Umowy bez podawania przyczyny, Użytkownik powinien przesłać Operatorowi oświadczenie pisemne lub elektroniczne, zgodnie z danymi kontaktowymi Operatora. Użytkownik ma możliwość skorzystania z formularza udostępnionego przez Operatora, ale nie jest to wymagane.
  2. Zgodnie z artykułem 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 287, z późn. zm. — dalej: u.p.k.), Użytkownik nie ma możliwości odstąpienia od Umowy o:

– świadczenie Usług, za które Użytkownik ma obowiązek zapłaty Ceny, jeśli Operator wykonał Usługę w pełni z wyraźną i wcześniejszą zgodą Użytkownika, który przed rozpoczęciem świadczenia został poinformowany, że po wykonaniu Usługi przez Operatora utraci prawo do odstąpienia od Umowy i przyjął tę informację do wiadomości;

– dostarczanie Treści Cyfrowych nie dostarczanych na nośniku materialnym, za które Użytkownik jest zobowiązany zapłacić Cenę, jeśli Operator rozpoczął świadczenie po wyraźnym i wcześniejszym uzyskaniu zgody od Użytkownika, który przed rozpoczęciem świadczenia został poinformowany, że po spełnieniu świadczenia przez Operatora utraci prawo do odstąpienia od Umowy, i przyjął tę informację do wiadomości, a Operator przekazał Użytkownikowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 21 ust. 2 u.p.k.

  1. Jeśli spełniono którykolwiek z warunków wymienionych w ust. 2, Użytkownik nie ma prawa do odstąpienia od Umowy bez konieczności podawania przyczyn.
  2. Jeżeli odstąpienie od Umowy zawartej na odległość zostało skutecznie zrealizowane, Umowa jest uznawana za niezawartą, a Użytkownik jest zwolniony z wszelkich zobowiązań, poza kosztami wymienionymi w art. 35 u.p.k. Oprócz tych kosztów, Strony muszą wzajemnie zwrócić to, co świadczyły do momentu odstąpienia od Umowy.
  3. Operator ma obowiązek zwrócić Użytkownikowi wpłacone przez niego środki niezwłocznie, ale nie później niż w terminie 14 dni od daty otrzymania oświadczenia o odstąpieniu.
  4. Operator realizuje zwrot płatności w ten sam sposób, w jaki płatność została dokonana przez Użytkownika, chyba że Użytkownik zgodzi się na inną metodę zwrotu, która nie pociąga za sobą dla niego żadnych kosztów.

PROCEDURA REKLAMACYJNA

  • 36. 

Procedura reklamacyjna

  1. Jeśli Użytkownik stwierdzi, że Umowa nie jest realizowana zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie, ma prawo do złożenia reklamacji.
  2. Reklamacja może zostać zgłoszona na dwa sposoby: 

– drogą mailową poprzez wysłanie reklamacji na adres [email protected]

– drogą pisemną na adres siedziby Operatora.

  1. Reklamacja powinna zawierać następujące informacje:

– imię i nazwisko (ewentualnie nazwę firmy Użytkownika);

– dane kontaktowe;

– szczegółowy opis niezgodności wykonania Umowy z Regulaminem;

– żądania Użytkownika dotyczące zgłaszanej niezgodności.

  1. Po otrzymaniu reklamacji Operator niezwłocznie informuje o jej otrzymaniu — drogą elektroniczną, wysyłając potwierdzenie na podany adres e-mail.
  2. Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 (słownie: czternastu) dni od dnia otrzymania przez Operatora reklamacji.
  3. Jeśli Produkt Cyfrowy lub Usługa nie zostanie dostarczona przez Operatora zgodnie z zawartą Umową, Użytkownik będący Konsumentem lub PNPK może złożyć reklamację, w której zażąda od Operatora dostarczenia Produktu Cyfrowego lub Usługi. Jeśli mimo takiego żądania Operator nie dostarczy Produktu Cyfrowego lub Usługi bez zwłoki lub w dodatkowym ustalonym terminie między Stronami, Użytkownik ma prawo odstąpić od Umowy.Konsument lub PNPK może dokonać odstąpienia od Umowy bez konieczności wzywania Operatora do dostarczenia Produktu Cyfrowego lub Usługi, gdy:

– z oświadczenia Operatora lub z okoliczności jednoznacznie wynika, że Operator nie dostarczy Produktu Cyfrowego lub Usługi;

– zgodnie z ustaleniami między Stronami lub okolicznościami wynikającymi z zawarcia Umowy wyraźnie wynika, że określony termin dostawy Produktu Cyfrowego lub Usługi miał istotne znaczenie dla Użytkownika, a Operator nie dostarczył ich w tym terminie;

POZASĄDOWE SPOSOBY ROZWIĄZYWANIA SPORÓW

  • 37.

Polubowne rozwiązywanie sporów

Możliwości, jakie są dostępne dla Użytkownika będącego Konsumentem w zakresie pozasądowego rozstrzygania reklamacji oraz dochodzenia roszczeń, są szczegółowo opisane w siedzibach i na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych zajmujących się ochroną konsumentów oraz Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej. Szczegółowe informacje można również znaleźć na poniższych adresach internetowych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

  1. Użytkownik będący Konsumentem ma możliwość skorzystania z metod pozasądowego rozstrzygania reklamacji i dochodzenia roszczeń jak opisano poniżej:

– możliwość skierowania sprawy do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1706, z późn. zm.), w celu rozstrzygnięcia sporu wynikłego z zawartej Umowy. Zasady funkcjonowania tych sądów określa rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 6 września 2017 r. dotyczące regulaminu organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich przy wojewódzkich inspektorach inspekcji handlowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1356).

– zgłoszenie się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1706, z późn. zm.), w sprawie wszczęcia postępowania mediacyjnego w celu polubownego rozwiązania sporu z Operatorem. Zasady i tryb procedury mediacji, która prowadzona jest przez wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej można znaleźć w siedzibach oraz na stronach internetowych poszczególnych Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej.

– otrzymanie darmowej pomocy od powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej zajmującej się ochroną konsumentów (takich jak Federacja Konsumentów oraz Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Federacja Konsumentów udziela porad pod bezpłatnym numerem infolinii konsumenckiej 800 007 707, natomiast Stowarzyszenie Konsumentów Polskich odpowiada na zapytania drogą mailową na adres [email protected].

– Możliwość składania reklamacji i dochodzenia roszczeń związanych z Umową przy użyciu platformy internetowej ODR Unii Europejskiej, która jest dostępna na stronie: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

OCHRONA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ . OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH. OPINIE.

  • 38.

Prawa własności intelektualnej

  1. Sklep oraz cała jego zawartość, a w szczególności wszystkie Treści Cyfrowe, kod źródłowy, układ graficzny, logo, logotyp, bazy danych oraz wszystkie pozostałe materiały opracowane przez Operatora i/lub jego pracowników bądź współpracowników wytworzone dla potrzeb Produktów Cyfrowych oraz w związku z nimi, mogą być chronionymi dobrami niematerialnymi, które zwane są dalej „Dobrami Niematerialnymi” – i być objęte ochroną zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa dotyczącymi własności intelektualnej. Użytkownik zobowiązuje się nie naruszać praw własności intelektualnej dotyczących tych Dóbr Niematerialnych przez cały czas trwania Umowy oraz po jej zakończeniu, pod rygorem odpowiedzialności odszkodowawczej, które przewidują odpowiednie przepisy prawa.
  2. Zgodnie z Regulaminem, Operator przyznaje Użytkownikowi licencję niewyłączną do korzystania z Dóbr Niematerialnych w niezbędnym zakresie do właściwego użytkowania Sklepu lub Usług.
  3. Licencja, o której mowa w ustępie 2, obowiązuje przez cały czas, kiedy Użytkownik korzysta ze Sklepu lub Usług, na terytorium, gdzie Użytkownik ma swoje miejsce zamieszkania.
  4. Użytkownik nie ma prawa udzielania dalszych licencji (sublicencji) osobom trzecim.
  5. Użytkownik nie może przekazywać uprawnień, które wynikają z udzielonej licencji, osobom trzecim bez uprzedniej pisemnej zgody Operatora.
  6. Zgodnie z przepisami dotyczącymi dozwolonego użytku, Użytkownikowi jest bezwzględnie zabronione korzystanie z materiałów bez zgody Operatora do:

– trwałego ani czasowego powielania (reprodukcji) Dóbr Niematerialnych, zarówno w całości, jak i w części, za pomocą jakichkolwiek środków i w jakiejkolwiek formie.

– wprowadzania żadnych zmian, modyfikacji źródeł ani dokonywania zmian bądź poprawek w strukturze Dóbr Niematerialnych.

– używania Dóbr Niematerialnych, ich fragmentów, wersji lub części w innym oprogramowaniu lub utworze.

– wytworzenia oprogramowania podobnego do Sklepu, które mogłoby być uznane za opracowanie Sklepu;

– jakichkolwiek działań, które mogą prowadzić do uzyskania kodu źródłowego Dóbr Niematerialnych poprzez odtwarzanie, dekompilowanie, dezasemblowanie lub inne czynności, które łamią obowiązujące przepisy prawne.

– przekazywania, odsprzedawania, udostępniania, wypożyczania, wynajmu, czy też oddawania w płatne lub nieodpłatne użytkowanie osobom trzecim Dóbr Niematerialnych, ich kopii, modyfikacji oraz dokumentacji.

– używania Dóbr Niematerialnych w swojej działalności gospodarczej lub zawodowej, w szczególności w działalności, która jest konkurencyjna względem Operatora.

– podejmowania działań, które mogłyby prowadzić do rozporządzania prawami do Dóbr Niematerialnych na rzecz osób trzecich.

  1. Użytkownik otrzymuje licencję w momencie uzyskania dostępu do Dóbr Niematerialnych niezbędnych do użytkowania Sklepu lub Usług. Licencja przestaje obowiązywać w chwili zakończenia korzystania ze Sklepu, niezależnie od trybu, w którym to nastąpi, a w przypadku Produktów Cyfrowych — w momencie wygaśnięcia Dostępu. Po zakończeniu Umowy, Użytkownik może korzystać z pobranych i zapisanych wcześniej Treści Cyfrowych jedynie w ramach dozwolonego użytku. 
  2. Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać prawa własności intelektualnej osób trzecich. Dotyczy to w szczególności prawa własności intelektualnej ekspertów i zewnętrznych dostawców.
  3. W przypadku jakichkolwiek niejasności dotyczących praw własności intelektualnej oraz zakresu udzielonej licencji, Użytkownik powinien bezzwłocznie skontaktować się z Operatorem. Jeśli Użytkownik planuje wykorzystać w jakikolwiek sposób Treści Cyfrowe w ramach swojej własnej działalności gospodarczej lub zawodowej, musi uzyskać od Operatora odpłatną licencję, zgodnie z warunkami opisanymi w § 19 ust. 15.
  4. Odnośnie do utworów, które Użytkownik może tworzyć lub wykorzystywać w Sklepie, Użytkownik przyznaje Operatorowi licencję niewyłączną, przenoszalną i zbywalną na używanie tych utworów w ramach działalności, którą prowadzi Operator. Na mocy przyznanej licencji Operator ma prawo wykorzystywać utwory we wszystkich obszarach eksploatacji, które okażą się konieczne do osiągnięcia celów Operatora. Licencja jest przyznawana na czas nieokreślony, bez żadnych ograniczeń terytorialnych. Operator może udzielić dalszych licenci osobom trzecim, a zwłaszcza w celu zatrudniania podwykonawców oraz ekspertów. Użytkownik udziela Operatorowi licencji nieodpłatnie, co oznacza, że Użytkownikowi nie przysługuje żadne wynagrodzenie za przekazanie utworu.
  • 39.

Ochrona danych osobowych

  1. Administrator danych osobowych: Administratorem danych osobowych Użytkowników jest Operator.
  2. Polityka prywatności: Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz stosowania plików cookies są opisane w Polityce prywatności, która jest dostępna na stronie internetowej pod adresem: https://menagerkaswojegozycia.pl/polityka-prywatnosci.
  3. Obowiązki Użytkownika w zakresie danych osobowych: Jeżeli Użytkownik wykorzystuje jakiekolwiek dane osobowe osób trzecich w celu realizacji Umowy, jest zobowiązany do zapewnienia, że przetwarzanie tych danych odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem. W szczególności, Użytkownik musi zadbać o to, aby osoby, których dane są przetwarzane, zostały odpowiednio poinformowane o ich wykorzystaniu.
  4. Domniemanie legalności przetwarzania danych: Jeżeli Użytkownik korzysta z danych osobowych osób trzecich, Operator ma prawo założyć, że użycie tych danych następuje w zgodzie z prawem.
  5. Odpowiedzialność za naruszenie przepisów: W przypadku, kiedy:
  • Użytkownik nie spełnia należycie obowiązków określonych w ust. 3;
  • Użytkownik korzysta z danych osobowych osób trzecich niezgodnie z prawem,

i w wyniku tego Operator poniesie jakąkolwiek odpowiedzialność (cywilną, administracyjną), Użytkownik może być zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej Operatorowi, zgodnie z ogólnymi zasadami prawa.

§ 40. Opinie

  1. Operator może umożliwić Użytkownikom dodawanie opinii o Sklepie, Operatorze, Produktach Cyfrowych lub Usługach — zarówno w ramach Sklepu, jak i na zewnętrznych serwisach należących do osób trzecich. W takiej sytuacji obowiązują postanowienia niniejszego paragrafu.
  2. Opinię można zamieścić po skorzystaniu ze Sklepu, zwłaszcza po zawarciu Umowy, przy czym dodawanie opinii możliwe jest w każdym czasie.
  3. Opinie zamieszczane przez Użytkownika powinny być rzetelne, uczciwe, merytoryczne, w miarę możliwości Użytkownika poprawne językowo, a także zawsze wolne od wulgaryzmów oraz wszelkich słów, które powszechnie uznaje się za obraźliwe.
  4. Zakazuje się zamieszczania opinii:

– bez wcześniejszego skorzystania ze Sklepu;

– w sposób, który spełnia przesłanki czynu nieuczciwej konkurencji określone w art. 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;

– które naruszają dobra osobiste Operatora lub innych osób;

– przez osoby wynajęte w celu sztucznego podniesienia lub obniżenia oceny Produktu Cyfrowego lub Usług.

  1. Operator ma prawo w każdej chwili sprawdzić, czy opinie zamieszczone w Sklepie są zgodne z Regulaminem, a zwłaszcza czy pochodzą od Użytkowników, którzy faktycznie nabyli Produkt Cyfrowy lub Usługę. W razie wątpliwości dotyczących opinii, Użytkownik może zgłosić je do weryfikacji Operatorowi. Po otrzymaniu zgłoszenia Operator podejmie odpowiednie kroki w ramach dostępnych możliwości, aby sprawdzić autentyczność i zgodność z Regulaminem zamieszczonej opinii.
  2. Jeśli opinia nie spełnia wymogów określonych w Regulaminie, Operator ma prawo odmówić jej publikacji lub ją usunąć.

7.Operator może używać wszystkich lub wybranych opinii Użytkowników do celów marketingowych, w tym na stronie głównej Sklepu lub w specjalnie przeznaczonej do tego celu sekcji. Operator ma prawo publikować wyłącznie pozytywne opinie, pomijając negatywne recenzje.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  • 41.

Kontakt z Operatorem

Operator zapewnia kilka możliwości kontaktu:

  • Email: [email protected]
  • Poczta tradycyjna: Skillset Academy Milena Jachowska, Brusiny 2, 14-240 Susz

Preferowanym sposobem komunikacji między Użytkownikami a Operatorem jest wymiana wiadomości e-mail.

§ 42. 

Postanowienia końcowe

1. Zmiany w Regulaminie

Operator zastrzega sobie prawo do zmiany treści Regulaminu w określonych przypadkach, takich jak:

  • Zmiana warunków, które dotyczą Sklepu 
  • Kiedy dostosowanie Regulaminu do zmian prawnych jest konieczne 
  • Kiedy dostosowanie Regulaminu do decyzji, wyroków i innych orzeczeń właściwego sądu lub organów państwowych jest konieczne
  • Kiedy na Operatorze spoczywa obowiązek spełniania wymogów prawnych
  • Wszelkie zmiany redakcyjne

2. Dokumentacja i data obowiązywania

Każdy dokument jest opatrzony datą, od której jego postanowienia zaczynają obowiązywać.

3. Publikacja zmian

Zmiany Regulaminu wchodzą w życie w terminie określonym przez Operatora.

4. Wejście w życie zmian

Nowe postanowienia Regulaminu zaczynają obowiązywać najwcześniej 3 po powiadomieniu Użytkowników.

5. Prawo do rozwiązania umowy

Jeśli zmiany w Regulaminie mają charakter istotny i znacząco wpływają na prawa lub obowiązki Użytkownika będącego Konsumentem lub Przedsiębiorcą na prawach konsumenta (PNPK), mają oni prawo do rozwiązania Umowy, która ma być wykonywana również po zmianie regulaminu, do momentu planowanego wejścia w życie zmian.

6. Prawo właściwe

Umowa podlega prawu polskiemu. W kwestiach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego.

7. Wersje językowe

W przypadku sporządzenia Regulaminu w kilku językach, wersja polska ma znaczenie rozstrzygające.

8. Nagłówki

Nagłówki paragrafów (jednostek redakcyjnych) mają charakter wyłącznie informacyjny dla wygodny Stron i w żaden sposób nie wpływają na interpretację Umowy.

9. Integralność załączników

Wszystkie załączniki są integralną częścią niniejszego Regulaminu.

10. Nieważność postanowień

Jeśli którekolwiek z postanowień Regulaminu zostanie w części lub całości uznane za nieprawidłowe, bezskuteczne lub niemożliwe do egzekwowania, nie wpłynie to na ważność, skuteczność ani możliwość egzekwowania pozostałych postanowień Regulaminu. Strony niniejszym uzgadniają, że w przypadku takiego postanowienia zostanie ono zastąpione odpowiednim przepisem prawa.

11. Rozstrzyganie sporów

W przypadku jakichkolwiek sporów wynikłych z niniejszej Umowy pomiędzy Stronami, Strony podejmą negocjacje w dobrej wierze w celu polubownego ich rozwiązania. W przypadku braku porozumienia spór zostanie rozstrzygnięty przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Operatora. W przypadku Użytkowników będących Konsumentami lub PNPK, właściwy będzie sąd powszechny, zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego (Dz.U. 2021 poz. 1820, z późn. zm.).

  1. Obowiązywanie Regulaminu

Regulamin wchodzi w życie z dniem 13.06.2024.